• Lot : 1 NL 1852 King William III

    Catalogue number : Ib
    Afdruk Mercuriuskopje met gevleugelde helm in grijszwart. Herdruk geproduceerd door J.A. Moesman in 1895. Volgens de Proevencatalogus bestaan er 10 exemplaren in grijszwart en 2 of 3 in lichtrood. Pracht ex. met certificaat Vleeming 2019. Uit recent onderzoek is gebleken dat deze proef vermoedelijk niets met postzegels te maken had, doch eerder met de productie van bankbiljetten in verband gebracht kan worden!
    Starting bid : 1000 EUR

    Lot : 2 NL 1852 King William III

    Catalogue number : 8c
    Definitieve kleurproef in donkergeeloranje zonder gom van de 15 cent pos. 22 met velrand (Brandsma: 5e proef), pracht ex. met certificaat Vleeming 2019
    Starting bid : 240 EUR
    Hammer price : 500 EUR

    Lot : 3 NL 1852 King William III

    Catalogue number : 9
    Proef in zwart op dik wit kartonpapier van de goedgekeurde plaat I van de 5 cent pos. 65/86 in brugpaar, pracht ex.
    Starting bid : 150 EUR
    Hammer price : 320 EUR

    Lot : 4 NL 1852 King William III

    Catalogue number : 9
    Proef in zwart op dik wit papier van de goedgekeurde plaat I van de 5 cent pos. 76-100 in kwart veldeel van 25 ex. met volledige velrand, pracht ex. (vouwtje ver van zegelbeeld en enkele papieronregelmatigheden)
    Starting bid : 2000 EUR
    Hammer price : 2000 EUR

    Lot : 5 NL 1852 King William III

    Catalogue number : 10b
    Kleurproef 5 cent licht kobaltblauw plaat III pos. 10 met velrand, pracht ex. zonder gom (zoals uitgegeven) met certificaat Vleeming 2019
    Starting bid : 400 EUR
    Hammer price : 950 EUR

    Lot : 6 NL 1852 King William III

    Catalogue number : 11g
    Kleurproef 10 cent steenrood plaat V pos. 10 met streepje op wang met velrand, pracht ex. zonder gom (zoals uitgegeven) met certificaat Vleeming 2019
    Starting bid : 200 EUR
    Hammer price : 550 EUR

    Lot : 7 NL 1852 King William III

    Catalogue number : 1a
    5 cent diepdonkerblauw pos. 99-100 met velrand, pracht ex. met certificaat Vleeming 2019, cat.w. 1300+ Luxe!
    Starting bid : 750 EUR
    Hammer price : 1600 EUR

    Lot : 8 NL 1852 King William III

    Catalogue number : 1r
    5 cent blauw plaat VI pos. 76 op dun papier met hoekvelrand, pracht ex. (onbeduidend vouwtje in marge) met certificaat Vleeming 2019, cat.w. 550+
    Starting bid : 500 EUR

    Lot : 9 NL 1852 King William III

    Catalogue number : 2p
    10 cent rood plaat X pos. 41 op dik papier met velrand, pracht ex. met certificaat Vleeming 2019, cat.w. 650+
    Starting bid : 300 EUR
    Hammer price : 480 EUR

    Lot : 10 NL 1852 King William III

    Catalogue number : 3a
    15 cent donkergeeloranje pos. 97 met velrand, pracht ex. met volle originele gom en certificaat Vleeming 2019 (onbeduidend gomkreukje), cat.w. 1200
    Starting bid : 400 EUR
    Hammer price : 850 EUR

    Lot : 11 NL 1852 King William III

    Catalogue number : 3c
    15 cent oranje pos. 6-7 en 11-12 in blok van 4 met certificaat Vleeming 2019 (2 ex. onbeduidend dof gomplekje), cat.w. 18.750 Postfrisse blokken van 4 van de 15 cent zijn zeer zeldzaam!
    Starting bid : 7500 EUR
    Hammer price : 12500 EUR

    Lot : 12 NL 1852 King William III

    Catalogue number : 1a
    5 cent diepdonkerblauw plaat I pos. 79 met velrand en stempel Amsterdam A 1-1 (vermoedelijk 1e dag 1-1-1852), pracht ex.
    Starting bid : 200 EUR
    Hammer price : 400 EUR

    Lot : 13 NL 1852 King William III

    Catalogue number : 1f

    5 cent blauw plaat II pos. 11-13 in strip van 3, vrijwel pracht ex. (diagonaal vouwtje)

    Starting bid : 40 EUR
    Hammer price : 50 EUR

    Lot : 14 NL 1852 King William III

    Catalogue number : 1i
    5 cent donkerblauw plaat III pos. 5/26 in brugpaar, pracht ex. (niet tussen de zegels gevouwen) met certificaat Dr. Louis 2004. Het Corinphila archief meldt 17 brugparen van de 5 cent, waarvan de meeste tussen de zegels gevouwen!
    Starting bid : 4000 EUR

    Lot : 15 NL 1852 King William III

    1 / 4
    Catalogue number : 1i, 1j, 1k
    Complete plaatreconstructie van de 5 cent blauw plaat III in over het algemeen goede kwaliteit
    Starting bid : 500 EUR
    Hammer price : 500 EUR

    Lot : 16 NL 1852 King William III

    Catalogue number : 1q
    5 cent blauw plaat VI pos. 55 op dik papier met hoekvelrand, pracht ex.
    Starting bid : 75 EUR
    Hammer price : 240 EUR

    Lot : 17 NL 1852 King William III

    Catalogue number : 2c
    10 cent diepdonkerkarmijn plaat IA met stempel Arnhem A 27-5, genoteerd door van Balen Blanken onder nummer A 2037, pracht ex. met certificaat Dr. Louis 1991
    Starting bid : 1500 EUR
    Hammer price : 1500 EUR

    Lot : 18 NL 1852 King William III

    Catalogue number : 2j
    10 cent dofrood plaat V pos. 71-74 in strip van 4 met hoekvelrand met 2 watermerklijnen en deel Postzegels, luxe! Herkomst: Heinrich Köhler 251
    Starting bid : 500 EUR
    Hammer price : 1300 EUR

    Lot : 19 NL 1852 King William III

    Catalogue number : 2m
    10 cent karmijnroze plaat VII pos. 76-80 in strip van 5, luxe!
    Starting bid : 1000 EUR
    Hammer price : 2600 EUR

    Lot : 20 NL 1852 King William III

    Catalogue number : 2p
    10 cent rood plaat X pos. 27-28 en 32-33 op dik papier in blok van 4, pracht ex.
    Starting bid : 750 EUR
    Hammer price : 1200 EUR

    Lot : 21 NL 1852 King William III

    1 / 4
    Catalogue number : 2p, 2q
    Complete plaatreconstructie van de 10 cent rood plaat X in over het algemeen goede kwaliteit
    Starting bid : 500 EUR

    Lot : 22 NL 1852 King William III

    Catalogue number : 3ab
    15 cent donkeroranje pos. 71-74 in strip van 4 met velrand, pracht ex. Herkomst: collecties Schwartz (1955) en Berghuijs (1992)
    Starting bid : 500 EUR
    Hammer price : 800 EUR

    Lot : 23 NL 1852 King William III

    Catalogue number : 3c
    15 cent oranje pos. 14-15 en 36 in brugpaar met extra zegel, pracht ex. (niet gevouwen tussen de zegels) met certificaat Vleeming 2019. Uiterst zeldzaam, volgens het Corinphila archief 8 gebruikte brugparen van de 15 cent bekend w.b. 4 met extra zegel. Herkomst collecties Schwartz (1955) en Klaassen (2010)
    Starting bid : 10000 EUR

    Lot : 24 NL 1852 King William III

    1 / 4
    Catalogue number : 3b, 3c, 3d
    Complete plaatreconstructie van de 15 cent oranje in over het algemeen goede kwaliteit.
    Starting bid : 1500 EUR
    Hammer price : 1700 EUR

    Lot : 25 NL 1852 King William III

    1 / 4
    Catalogue number : 1-3
    kleine collectie met o.a. proef in zwart op kartonpapier (PC nr. 9) en enkele Moesman herdrukken, keurig opgezet op bladen
    Starting bid : 150 EUR
    Hammer price : 260 EUR

    Lot : 26 NL 1852 King William III

    Catalogue number : 1b
    5 cent blauw plaat I pos. 22 met velrand op vouwbrief van Gouda 4-10-1852 naar Rotterdam, pracht ex.
    Starting bid : 75 EUR
    Hammer price : 95 EUR

    Lot : 27 NL 1852 King William III

    Catalogue number : 1b
    5 cent blauw plaat I pos. 22 op kleinformaat briefomslag van Delden (langstempel achterzijde) 24-3-1854 over Goor naar Deventer. Zegel tegen de voorschriften afgestempeld met het gebroken ringstempel Goor en later gecorrigeerd met het halfrond-francostempel van Deventer, pracht ex. met certificaat Vleeming 2019
    Starting bid : 500 EUR
    Hammer price : 500 EUR

    Lot : 28 NL 1852 King William III

    Catalogue number : 1d
    5 cent donkerblauw plaat II pos.1-2 in paar op vouwbrief van Deventer 28-11-1854 naar Gouda met geschreven Ontoereikend, pracht ex. (miniem gaatje voorzijde) Deventer en Gouda liggen meer dan 100 kilometer van elkaar vandaan, brief had derhalve met 15 cent gefrankeerd moeten worden.
    Starting bid : 150 EUR
    Hammer price : 170 EUR

    Lot : 29 NL 1852 King William III

    Catalogue number : 1d
    5 cent blauw plaat II pos. 17 op drukwerk lokaal te Amsterdam 28-10-1854. Zegel was tegen de voorschriften ontwaard met het rondstempel met schreefloze letters en recht jaartal. Dit is later gecorrigeerd door het halfrond-francostempel er over heen te plaatsen. Pracht ex. met certificaat Vleeming 2019
    Starting bid : 500 EUR
    Hammer price : 650 EUR

    Lot : 30 NL 1852 King William III

    Catalogue number : 1j
    5 cent blauw plaat III pos. 32 op vouwbrief van Hasselt (langstempel achterzijde) 25-5-1854 over Zwolle naar een Sergeant-Majoor op het Departement van Oorlog te Den Haag. Militair tarief! Vrijwel pracht ex. (wat smoezelig en verticale archiefvouw) Het militair tarief van 5 cent voor een brief tot 15 wigtjes binnen Nederland was geldig van 1-9-1850 tot 31-12-1870 voor militairen onder de rang van officier. Dergelijke brieven zijn uiterst zeldzaam, volgens het Corinphila archief slechts ca. 6 brieven bekend! Herkomst: collecties De Jong (2001) en Van Hussen (2007)
    Starting bid : 1000 EUR
    Hammer price : 1000 EUR

    Lot : 31 NL 1852 King William III

    Catalogue number : 1i
    5 cent donkerblauw plaat III pos. 78 met velrand op briefomslag van Den Haag 4-12-1855 via Breda naar een Brigadier der Marechaussee in Rijsbergen. Militair tarief! Pracht ex. Het militair tarief van 5 cent voor een brief tot 15 wigtjes binnen Nederland was geldig van 1-9-1850 tot 31-12-1870 voor militairen onder de rang van officier. Dergelijke brieven zijn uiterst zeldzaam, volgens het Corinphila archief slechts ca. 6 ex. bekend
    Starting bid : 1000 EUR
    Hammer price : 1000 EUR

    Lot : 32 NL 1852 King William III

    Catalogue number : 1i
    5 cent donkerblauw plaat III pos. 82 op envelop Rijkstelegraaf uit Den Haag via telegraafkantoor Arnhem 29-3-1856 naar Hus bij Nijmegen. Het telegram aangetekend per post verzenden vanaf Arnhem was de snelste manier het bericht bij de geadresseerde te krijgen. Pracht ex. (envelop binnenzijde versterkt en scheur achterzijde beplakt) met certificaat Vleeming 2019. Het Corinphila archief meldt 6 telegrammen met de 5 cent emissie 1852 waarvan dit kwalitatief vermoedelijk de beste is! Herkomst: collecties Poulie (1982) en Van Hussen (2007)
    Starting bid : 7500 EUR
    Hammer price : 7500 EUR

    Lot : 33 NL 1852 King William III

    Catalogue number : 1i
    5 cent donkerblauw plaat III pos. 80 en pos. 91 met velrand in 2 verschillende nuances op briefomslag van Heerenveen 14-2-1857 naar Amsterdam, fris pracht ex.
    Starting bid : 150 EUR
    Hammer price : 150 EUR

    Lot : 34 NL 1852 King William III

    Catalogue number : 1k
    5 cent lichtblauw plaat III pos. 1/6 in verticaal paar met hoekvelrand en watermerklijn op briefomslag van Amsterdam 28-6-1859 naar Rotterdam, pracht ex. (2 niet storende archiefvouwtjes) met certificaat Ned. Bond 2000
    Starting bid : 300 EUR
    Hammer price : 360 EUR

    Lot : 35 NL 1852 King William III

    Catalogue number : 1j
    5 cent blauw plaat III pos. 77-78 in paar met velrand op envelop van Amsterdam 18-9-1859 naar Arnemuiden, alwaar onbestelbaar en doorgezonden naar Gemonde (Noord-Brabant), pracht ex. (deel achterzijde ontbreekt)
    Starting bid : 150 EUR
    Hammer price : 280 EUR

    Lot : 36 NL 1852 King William III

    Catalogue number : 1l
    5 cent blauw plaat IV in paar op briefomslag van Sommelsdijk (langstempel achterzijde) 10-2-1861 via Dirksland (halve cirkelstempel in rood) naar Woerden, pracht ex. (paartje rechts korter, doch niet aangesneden)
    Starting bid : 100 EUR
    Hammer price : 100 EUR

    Lot : 37 NL 1852 King William III

    Catalogue number : 1m
    5 cent melkblauw plaat IV pos. 20 op briefomslag van Gramsbergen (langstempel achterzijde) 22-2-1861 over Zwolle naar Deventer, alwaar onbestelbaar en doorgezonden naar Amsterdam. Geschreven ontoereikend en port 5. Pracht ex. (klein deel achterzijde ontbreekt)
    Starting bid : 150 EUR
    Hammer price : 150 EUR

    Lot : 38 NL 1852 King William III

    Catalogue number : 1o
    5 cent blauw plaat V pos. 70 en 79 op kleinformaat vouwbrief van Winterswijk 28-9-1862 naar Arnhem, pracht ex. met certificaat Dr. Louis 1998
    Starting bid : 100 EUR
    Hammer price : 160 EUR

    Lot : 39 NL 1852 King William III

    Catalogue number : 1p
    5 cent blauw plaat VI pos. 88 op dik papier met velrand op briefomslag van Helmond 27-5-1863 naar Zeelst met Na Posttijd in kastje, pracht ex.
    Starting bid : 75 EUR
    Hammer price : 160 EUR

    Lot : 40 NL 1852 King William III

    Catalogue number : 1b, 2b
    5 cent blauw plaat I en 10 cent karmijn plaat I op vouwbrief van Amsterdam 29-11-1852 naar Maastricht, pracht ex.
    Starting bid : 100 EUR

    Lot : 41 NL 1852 King William III

    Catalogue number : 1o, 2n
    5 cent blauw plaat V en 10 cent karmijnroze plaat VIII op briefomslag van Rotterdam 28-11-1862 via Den Haag naar Geestbrug met geschreven Annex een pakje monster granen zonder waarde, fris pracht ex.
    Starting bid : 200 EUR
    Hammer price : 400 EUR

    Lot : 42 NL 1852 King William III

    Catalogue number : 1o, 2n
    5 cent blauw plaat V (2x) en 10 cent karmijn plaat VIII op vouwbrief van de 2e gewichtsklasse van Zierikzee 30-11-1862 naar Rotterdam met tevens bestellerstempel 61 in rood, pracht ex.
    Starting bid : 150 EUR
    Hammer price : 150 EUR

    Lot : 43 NL 1852 King William III

    Catalogue number : 1, 2
    2 poststukken en 1 voorzijde met diverse spoorwegstempels w.b. paar nr. 1 op omslag met haltestempel Driebergen naar Oudkarspel, (vrijwel) pracht ex.
    Starting bid : 100 EUR
    Hammer price : 240 EUR

    Lot : 44 NL 1852 King William III

    Catalogue number : 2a
    10 cent diepdonkerkarmijn plaat I pos. 50 op vouwbrief van Amsterdam 22-1-1852 naar Den Haag, fris pracht ex.
    Starting bid : 75 EUR
    Hammer price : 95 EUR

    Lot : 45 NL 1852 King William III

    Catalogue number : 2c
    10 cent diepdonkerkarmijn plaat IA op briefomslag van Rotterdam 25-9-1852 naar Amsterdam, pracht ex. (omslag minimaal archiefvouwtje) met certificaat Van Balen Blanken 1981. Geregistreerd onder nr. B 1065. Zeer zeldzaam, slechts enkele exemplaren op poststuk bekend!
    Starting bid : 3000 EUR
    Hammer price : 3000 EUR

    Lot : 46 NL 1852 King William III

    Catalogue number : 2g
    10 cent rood plaat IV pos. 63 op drukwerk van Amsterdam 18-2-1856 naar Utrecht met tevens Na Posttijd in kastje. In ieder  opzicht luxe brief! Alhoewel deze brief voor het lagere drukwerktarief verzonden had mogen worden, gebeurde het wel vaker dat drukwerken als gewone brief verzonden werden, misschien wel om op de geadresseerde niet als te spaarzaam over te komen!
    Starting bid : 100 EUR
    Hammer price : 140 EUR

    Lot : 47 NL 1852 King William III

    Catalogue number : 2g
    10 cent rood plaat IV pos. 55 met hoekvelrand op envelop van Rotterdam 8-4-1857 naar Zutphen, pracht ex.
    Starting bid : 150 EUR
    Hammer price : 150 EUR

    Lot : 48 NL 1852 King William III

    Catalogue number : 2j
    10 cent dofrood plaat V met proef franco-kastjestempel op vouwbrief van Oldenzaal 5-1-1860 naar Zwolle, pracht ex.
    Starting bid : 75 EUR
    Hammer price : 240 EUR

    Lot : 49 NL 1852 King William III

    Catalogue number : 2j
    10 cent dofrood plaat V pos. 75 met vrijwel volledige "brug" op vouwbrief van Enschede 6-1-1860 naar Utrecht, fris pracht ex.
    Starting bid : 120 EUR
    Hammer price : 150 EUR

    Lot : 50 NL 1852 King William III

    Catalogue number : 2j
    10 cent dofrood plaat V (2x) op briefomslag van Helmond 19-6-1860 naar Utrecht met geschreven Met een pakje annex, pracht ex.
    Starting bid : 100 EUR
    Hammer price : 130 EUR

    Lot : 51 NL 1852 King William III

    Catalogue number : 2j
    10 cent dofrood plaat V pos. 68 op aangetekende (cursief stempel in rood op voorzijde) briefomslag van Makkum (langstempel achterzijde) 3-9-1860 via Harlingen naar Amsterdam, vrijwel pracht ex. (enkele archiefvouwen en deel achterzijde ontbreekt) Het was gebruikelijk in deze tijd het aantekenrecht contant te betalen. In dit geval 10 cent (geschreven op achterzijde)
    Starting bid : 150 EUR
    Hammer price : 190 EUR

    Lot : 52 NL 1852 King William III

    Catalogue number : 2l

    10 cent bruinrood plaat VI pos. 80 op briefomslag van Amsterdam 15-11-1860 met geschreven 16 w (16 wigtjes) en ontoereikend in blauw. Tevens franco in het stempel met blauw potlood doorgehaald. Brief was 1 wigtje te zwaar en had derhalve met 20 cent gefrankeerd moeten worden. Het resterende port (geschreven 10) moet door de geadresseerde betaald worden. Pracht ex. met certificaat Vleeming 2019 en certificaat Ned. Bond 2019 (met tegenstrijdige opinies). Mooi briefje!

    Starting bid : 300 EUR
    Hammer price : 300 EUR

    Lot : 53 NL 1852 King William III

    Catalogue number : 2l
    10 cent bruinrood plaat VI op briefomslag van Roermond 25-5-1861 naar Amsterdam met geschreven ontoereikend, 10 en 16w (16 wigtjes). Brief was 1 wigtje te zwaar en daarom met 10 cent beport, pracht ex.
    Starting bid : 100 EUR

    Lot : 54 NL 1852 King William III

    Catalogue number : 2o
    10 cent karmijnroze plaat IX pos. 16/21 in verticaal paar met velrand op vouwbrief van Rotterdam 7-4-1862 naar Amsterdam met geschreven Inliggend monster zonder waarde, pracht ex.
    Starting bid : 200 EUR
    Hammer price : 240 EUR

    Lot : 55 NL 1852 King William III

    Catalogue number : 2p
    10 cent rood plaat X pos. 50 op dik papier met hoekvelrand op vouwbrief van Amsterdam 22-9-1863 naar Rotterdam met op voorzijde bestellersstempel 28, pracht ex.
    Starting bid : 75 EUR
    Hammer price : 75 EUR

    Lot : 56 NL 1852 King William III

    Catalogue number : 3b
    15 cent donkeroranje pos. 88 op briefomslag van Amsterdam 15-11-1853 naar Venlo met Na Posttijd in rood, pracht ex.
    Starting bid : 100 EUR
    Hammer price : 260 EUR

    Lot : 57 NL 1852 King William III

    Catalogue number : 3b
    15 cent donkeroranje op briefomslag van Roermond 24-11-1853 naar Amsterdam met geschreven ........... staalen zonder waarde, pracht ex. (verticaal archiefvouwtje)
    Starting bid : 150 EUR
    Hammer price : 200 EUR

    Lot : 58 NL 1852 King William III

    Catalogue number : 3b
    15 cent donkeroranje (2x) op briefomslag van de 2e gewichtsklasse (32 wigtjes, geschreven op achterzijde) van Amsterdam 20-5-1854 naar Heerenveen, fris pracht ex. (linkerzegel rechts korter, doch niet aangesneden) met certificaat Dr. Louis 1995
    Starting bid : 200 EUR
    Hammer price : 440 EUR

    Lot : 59 NL 1852 King William III

    Catalogue number : 1b
    5 cent donkerblauw plaat I (4x w.b. paar) op vouwbrief van Schiedam 19-6-1854 over Brussel naar Schaarbeek (B), pracht ex. (verticaal archiefvouwtje) met certificaat Walter Engel 1966. De geadresseerde, Henriette Ronner-Knip (1821-1909), was een in die tijd bekende schilderes uit de Romantische School, met name haar portretten van katten waren in de tweede helft van de 19e eeuw zeer geliefd bij het grote publiek. Herkomst: collectie Burrus (1963)
    Starting bid : 200 EUR
    Hammer price : 200 EUR

    Lot : 60 NL 1852 King William III

    Catalogue number : 1j, 2g
    5 cent blauw plaat III pos. 11-12 in paar en 10 cent rood plaat IV pos. 57 op vouwbrief van Rotterdam 25-9-1858 naar Gent, pracht ex. (horizontaal archiefvouwtje)
    Starting bid : 200 EUR

    Lot : 61 NL 1852 King William III

    Catalogue number : 2j
    10 cent dofrood plaat V op vouwbrief van Maastricht 16-2-1861 over Lanklaer en Tongeren naar Mechelen (B), pracht ex. Grenstarief!
    Starting bid : 75 EUR
    Hammer price : 75 EUR

    Lot : 62 NL 1852 King William III

    Catalogue number : 2o
    10 cent karmijnroze plaat IX pos. 48-49 in paar met velrand op vouwbrief van Amsterdam 11-5-1862 naar Luik, pracht ex.
    Starting bid : 200 EUR

    Lot : 63 NL 1852 King William III

    Catalogue number : 2p

    10 cent rood plaat X op dik papier vouwbrief van Rozendaal 24-4-1863 naar Lierre (B). Uit het zegel is rechtsboven een rechthoekje geknipt waar zeer waarschijnlijk ooit een stempel op stond, dit is vervangen door een ongestempeld rechthoekje uit een ander zegel waardoor er weer een ongebruikt zegel ontstond. Dit is niet opgemerkt door de Posterijen en gewoon afgestempeld met het franco-kastje stempel. Een vroeg geval van postale fraude derhalve en één van de zeer weinige bekende gevallen van dergelijk bedrog in de klassieke Nederland filatelie! Met certificaat en uitgebreid schrijven Ulrich Ferchenbauer 1997 en kopie attest Dr. Albert Louis 1997

    Starting bid : 1000 EUR
    Hammer price : 1000 EUR

    Lot : 64 NL 1852 King William III

    Catalogue number : 3b
    15 cent donkeroranje (2x) op brief vouwbrief van Arnhem 23-3-1858 over Hamburg naar Aarhus (DK). Geschreven franco Hamburg, dit is doorgehaald omdat dat vanaf 1-1-1858 niet meer mogelijk was, brieven naar Denemarken moesten volledig betaald of ongefrankeerd verzonden worden. Daarom is franco Hamburg doorgehaald en op de omslag reicht nicht geschreven. De brief werd verder als ongefrankeerd behandeld: Nederlands port tot de grens 10 cent = 2 silbergroschen, Duitse gedeelte tot Hamburg 3 silbergroschen maakt 5 silbergroschen (=7 Hamburgse schilling of 22 Deense skilling) vermeerderd met het Deens port tot Aarhus (9 skilling) geeft in totaal 31 Deense skilling. Vrijwel pracht ex. (linkerzegel rechtsboven beschadigd en omslag 2 archiefvouwtjes). Ondanks kwaliteit een zeer interessant poststuk. Denemarken is een zeldzame bestemming in deze periode. Het Corinphila archief meldt slechts 11 poststukken gefrankeerd met emissie 1852!
    Starting bid : 1000 EUR

    Lot : 65 NL 1852 King William III

    Catalogue number : 3b
    15 cent donkeroranje pos. 93 op vouwbrief van Amsterdam 11-9-1853 naar Elberfeld (Pruissen), pracht ex.
    Starting bid : 180 EUR

    Lot : 66 NL 1852 King William III

    Catalogue number : 3b
    15 cent donkeroranje in paar op envelop van Zeist 23-12-1853 over Emmerich naar Neudietendorf (Hertogdom Saksen-Coburg), pracht ex. (enkele vlekjes)
    Starting bid : 300 EUR
    Hammer price : 300 EUR

    Lot : 67 NL 1852 King William III

    Catalogue number : 2d
    10 cent karmijn plaat II op vouwbrief van Maastricht 19-6-1854 over Aken naar Keulen (Pruissen), pracht ex. (verticale archiefvouw). Aangezien Maastricht en Keulen ruim 100 km van elkaar liggen was het grenstarief niet geldig. De resterende 5 cent port (geschreven fr 1 in blauw = 1 silbergroschen = 5 cent) werd door de geadresseerde betaald,
    Starting bid : 100 EUR
    Hammer price : 100 EUR

    Lot : 68 NL 1852 King William III

    Catalogue number : 3b
    15 cent donkeroranje in paar op vouwbrief van Maastricht 16-3-1855 naar Hannover, pracht ex.
    Starting bid : 300 EUR
    Hammer price : 300 EUR

    Lot : 69 NL 1852 King William III

    Catalogue number : 2e, 3b
    10 cent rood plaat III en 15 cent donkeroranje op briefomslag van Den Bosch 22-10-1856 naar Damme (Groothertogdom Oldenburg), pracht ex. (achterzijde klein deel missend en enkele dichtgeplakte scheurtjes) Volgens het Corinphila archief slechts enkele brieven naar het Groothertogdom Oldenburg bekend! Herkomst: collectie Clifford-Jones (1989)
    Starting bid : 400 EUR

    Lot : 70 NL 1852 King William III

    Catalogue number : 1j, 2g
    5 cent blauw plaat III in paar en 10 cent rood plaat IV in paar op briefomslag van Amsterdam 18-10-1858 naar Berlijn, pracht ex.
    Starting bid : 300 EUR
    Hammer price : 300 EUR

    Lot : 71 NL 1852 King William III

    Catalogue number : 2j
    10 cent dofrood plaat V (3x) op vouwbrief van Den Haag 5-10-1859 over Emmerich naar Berlijn, pracht ex.
    Starting bid : 200 EUR

    Lot : 72 NL 1852 King William III

    Catalogue number : 1n, 2l
    5 cent lichtblauw plaat IV en 10 cent bruinrood plaat VI op vouwbrief van Deventer 29-9-1860 via Winterswijk naar Stadtlohn (Pruissen), pracht ex.
    Starting bid : 200 EUR
    Hammer price : 200 EUR

    Lot : 73 NL 1852 King William III

    Catalogue number : 1l, 2l
    5 cent blauw plaat IV en 10 cent bruinrood plaat VI (2x) op briefomslag van Arnhem 20-3-1861 over Emmerich en Frankfurt naar Bockenheim (Groothertogdom Hessen), pracht ex. (5 cent boven kort, doch niet aangesneden, omslag enkele minimale vouwtjes) Herkomst: collectie: Fryer
    Starting bid : 200 EUR
    Hammer price : 200 EUR

    Lot : 74 NL 1852 King William III

    Catalogue number : 1n
    5 cent lichtblauw plaat IV op briefomslag van Venlo 20-4-1861 over Kaldenkirchen naar Dülken (Pruissen). Grenstarief en zegel tegen de voorschriften met halfrond-francostempel ontwaard (moest sinds 12-1-1861 met het franco-kastjestempel), pracht ex. (omslag vermoedelijk deels gereinigd)
    Starting bid : 150 EUR
    Hammer price : 320 EUR

    Lot : 75 NL 1852 King William III

    Catalogue number : 2p
    10 cent rood plaat X op dik papier (3x) op envelop van Amsterdam 30-9-1863 naar Darmstadt (Groothertogdom Hessen), pracht ex.
    Starting bid : 200 EUR
    Hammer price : 240 EUR

    Lot : 76 NL 1852 King William III

    Catalogue number : 1q
    5 cent blauw plaat VI pos. 60/65 op dik papier in verticaal paar op vouwbrief van Oldenzaal 3-10-1863 naar Salzbergen (Koninkrijk Hannover) Grenstarief! Herkomst: Corinphila Zürich 83 (1991)
    Starting bid : 150 EUR
    Hammer price : 280 EUR

    Lot : 77 NL 1852 King William III

    Catalogue number : 2p
    10 cent rood plaat X op dik papier op vouwbrief van Almelo 30-6-1864 naar Burgsteinfurt (Pruissen), pracht ex.
    Starting bid : 75 EUR
    Hammer price : 75 EUR

    Lot : 78 NL 1852 King William III

    Catalogue number : 2p
    10 cent rood plaat X pos. 44 en 49-50 in onregelmatige strip van 3 op briefvoorzijde van Zaandam 10-8-1864 naar Danzig, pracht ex.
    Starting bid : 75 EUR
    Hammer price : 170 EUR

    Lot : 79 NL 1852 King William III

    Catalogue number : 3b
    15 cent donkeroranje (2x) op kleinformaat vouwbrief van Leiden 16-4-1854 over Valenciennes naar Parijs, pracht ex.
    Starting bid : 300 EUR

    Lot : 80 NL 1852 King William III

    Catalogue number : 3b
    15 cent donkeroranje (2x) op kleinformaat vouwbrief van Maastricht 30-9-1855 over Valenciennes en Calais naar Blagny (F), pracht ex.
    Starting bid : 200 EUR
    Hammer price : 240 EUR

    Lot : 81 NL 1852 King William III

    Catalogue number : 2j
    10 cent dofrood plaat V (3x) op vouwbrief van Amsterdam 20-11-1859 naar Parijs, pracht ex.
    Starting bid : 150 EUR
    Hammer price : 150 EUR

    Lot : 82 NL 1852 King William III

    Catalogue number : 2l
    10 cent bruinrood plaat VI pos. 76-80 in strip van 5 en los ex. pos. 57 op  envelop van Den Haag 9-6-1861 over Valenciennes naar Parijs. Juist tarief voor een brief van de 2e gewichtsklasse. Vrijwel pracht ex. (linkerzegel strip en los ex. licht aangesneden, envelop dichtgemaakt scheurtje) Het Corinphila archief meldt 3 poststukken met een strip van 5 van de 10 cent naar Frankrijk. Herkomst: collectie: Reed (1995)
    Starting bid : 1000 EUR
    Hammer price : 1000 EUR

    Lot : 83 NL 1852 King William III

    Catalogue number : 3c
    15 cent oranje in paar op kleinformaat vouwbrief van Oosterhout 8-12-1861 via Valenciennes naar Le Havre (F). Onder het paar is het halfrond-francostempel Oosterhout 8-12-1861 geplaatst. Later is de brief alsnog gefrankeerd en is het paar afgestempeld. Vrijwel pracht ex. (rechterzegel korter en brief scheurtje bovenzijde) met certificaat Ned. Bond 2002
    Starting bid : 200 EUR

    Lot : 84 NL 1852 King William III

    Catalogue number : 3c
    15 cent oranje pos. 6-9 in strip van 4 op drukwerk van Utrecht 16-11-1864 over Parijs naar Le Havre. Juist tarief van 60 cent voor een brief van de 2e gewichtsklasse, pracht ex. Het Corinphila archief meldt 3 poststukken met een strip van de 15 cent naar Frankrijk. Herkomst: collectie Van Hussen (2008)
    Starting bid : 1500 EUR
    Hammer price : 1500 EUR

    Lot : 85 NL 1852 King William III

    Catalogue number : 3c, 4A, 5A
    15 cent oranje pos. 85 en emissie 1864 5 cent blauw en 10 cent rood (beide Utrechtse druk) tricolore met 2 emissies op briefomslag van Delfshaven 9-9-1864 over Valenciennes naar Marseille, pracht ex. met certificaat Vleeming 2019. Uiterst zeldzame mengfrankering, het Corinphila archief meldt 3 poststukken met deze frankering! Herkomst: collecties Comte de Meeus (1966) en Reed (1995)
    Starting bid : 7500 EUR
    Hammer price : 8500 EUR

    Lot : 86 NL 1852 King William III

    Catalogue number : 2m, 3c
    10 cent karmijnroze plaat VII pos. 94 en 15 cent oranje pos. 84-85 in paar op briefomslag op vouwbrief van Rotterdam 20-1-1862 over Londen naar Belfast, pracht ex. (omslag archiefvouwtje en miniem scheurtje bovenzijde)
    Starting bid : 300 EUR
    Hammer price : 340 EUR

    Lot : 87 NL 1852 King William III

    Catalogue number : 2p
    10 cent plaat X pos. 71-74 op dik papier in strip van 4 op briefomslag van Rotterdam 22-6-1863 naar Londen, pracht ex. Herkomst: collecties Caspary (1957), Burrus (1963) en De Jong (2001)
    Starting bid : 300 EUR
    Hammer price : 380 EUR

    Lot : 88 NL 1852 King William III

    Catalogue number : 3b
    15 cent donkeroranje (8x) op vouwbrief van Rotterdam 26-2-1861 over Londen naar Belfast. Juist tarief van 120 cent voor een brief van de 3e gewichtsklasse naar Groot-Brittannië. Vrijwel pracht ex. (2 uitgeperste verticale vouwen, ook door zegels) met certificaat Vleeming 2019
    Starting bid : 750 EUR
    Hammer price : 750 EUR

    Lot : 89 NL 1852 King William III

    Catalogue number : 1r, 3c
    5 cent blauw plaat VI pos. 88-90 op dun papier in strip van 3 en 15 cent oranje op briefomslag van Leiden 5-8-1864 via Emmerich naar Wenen, pracht ex. (rechterzegel strip rechtsonder kort, doch niet aangesneden). Poststukken naar Oostenrijk-Hongarije uit deze periode zijn schaars, het Corinphila archief meldt 20 ex. gefrankeerd met emissie 1852. Herkomst: collectie Gerrish (1979)
    Starting bid : 500 EUR

    Lot : 90 NL 1852 King William III

    Catalogue number : 1i, 3b
    5 cent donkerblauw plaat III pos. 85 (?) en 15 cent donkeroranje pos. 69-70 in paar en pos. 72 op briefomslag van Amsterdam 18-2-1855 naar Sint Petersburg met op voorzijde notitie fw3 (3 silbergroschen voor vervoer door Pruissen). Brief is geadresseerd aan Heinrich Schliemann, de ontdekker van Troje. Vrijwel pracht ex. (5 cent links licht aangesneden en omslag 2 archiefvouwtjes) met certificaat Vleeming 2019. Het Corinphila archief meldt 20 brieven met emissie 1852 naar Rusland! Herkomst: collectie Kok Rzn (2001)
    Starting bid : 400 EUR
    Hammer price : 600 EUR

    Lot : 91 NL 1852 King William III

    Catalogue number : 1o
    5 cent blauw plaat V en 15 cent oranje (5x) op vouwbrief van Rotterdam 18-7-1861 over Londen en New York naar Andover, Mass. (USA) met geschreven pr 1st steamer from Liverpool, fraai ex. (1 ex. nr. 3 aangesneden, 2 ex. vouwtje) met certificaat Pascal Scheller 2008
    Starting bid : 240 EUR
    Hammer price : 240 EUR

    Lot : 92 NL 1852 King William III

    Catalogue number : 2m
    10 cent karmijnroze plaat VII pos. 4-5 en 9-10 in blok van 4 op vouwbrief van Middelburg 2-9-1861 via Londen naar New York met geschreven via England per Steamer en By United States Packet. Juist tarief van 40 cent voor brieven tot 15 gram naar Groot-Brittannië. Het resterende bedrag 21 cents (16 cents zeeport en 5 cents binnenlands Amerikaans port) werd door de geadresseerde betaald. Fraai ex. (alle zegels kort en links licht aangesneden) met certificaat Vleeming 2019. Blokken van 4 op poststuk zijn uiterst zeldzaam!
    Starting bid : 500 EUR
    Hammer price : 950 EUR

    Lot : 93 NL 1852 King William III

    Catalogue number : 3c
    15 cent oranje (2x) op briefomslag van Wageningen 4-12-1864 over Emmerich en Basel naar Zürich, pracht ex. (iets smoezelig en archiefvouwtjes) Het Corinphila archief meldt 2 brieven met deze frankering naar Zwitserland!
    Starting bid : 300 EUR
    Hammer price : 300 EUR

    Lot : 94 NL Semi-circular Cancellation

    Catalogue number : 2d
    Almelo A (Ey 200) op 10 cent karmijn plaat II pos. 98 op briefomslag 17-6-1855 naar Zwolle, pracht ex.
    Starting bid : 100 EUR

    Lot : 95 NL Semi-circular Cancellation

    Catalogue number : 1b
    Alphen A (Ey 125) volledig op 5 cent blauw plaat I pos. 25 met velrand, pracht ex.
    Starting bid : 100 EUR
    Hammer price : 170 EUR

    Lot : 96 NL Semi-circular Cancellation

    Catalogue number : 1b, 2b
    Alphen A (Ey 125+100) op 5 cent blauw plaat I en 10 cent karmijn plaat I op vouwbrief van Nieuwkoop (langstempel achterzijde) 7-9-1853 naar Gramsbergen, pracht ex.
    Starting bid : 100 EUR
    Hammer price : 110 EUR

    Lot : 97 NL Semi-circular Cancellation

    Catalogue number : 2e
    Assen C (Ey 100) op 10 cent rood plaat III pos. 61 op briefomslag van Norg (langstempel achterzijde) 4-7-1857 naar Monnickendam, pracht ex.
    Starting bid : 75 EUR
    Hammer price : 75 EUR

    Lot : 98 NL Semi-circular Cancellation

    Catalogue number : 3b
    Bergen op Zoom A (Ey 250) op 15 cent donkeroranje pos. 92, pracht ex.
    Starting bid : 75 EUR
    Hammer price : 75 EUR

    Lot : 99 NL Semi-circular Cancellation

    Catalogue number : 3b
    Breda B (Ey 600) op 15 cent donkeroranje, pracht ex.
    Starting bid : 150 EUR
    Hammer price : 220 EUR

    Lot : 100 NL Semi-circular Cancellation

    Catalogue number : 1l
    Culemborg C (Ey R) op 5 cent blauw plaat IV, pracht ex. Het Corinphila archief meldt 13 afdrukken van dit stempel op de 5 cent w.b. 1 poststuk!
    Starting bid : 340 EUR
    Hammer price : 420 EUR