Netherlands pre-philately with extensive departementstempels
Netherlands Indies and Indonesia with (imperforate) proofs
Collection of Netherlands Field Post
Collection of (early) Netherlands Air Mail
  • Lot : 3000 Netherlands

    Complete brief (enige ouderdomssporen) van 28 November 1583 naar Adolphsl.(and) met geschreven Cito citissime betalt den bode acht Stuivers
    Starting bid : 75 EUR
    Hammer price : 110 EUR

    Lot : 3001 Netherlands

    Complete frisse brief van Middelbourg 26 may 1590 naar Corsini Londres met geschreven aanduiding payez le porteur en port G3½, inhoud kleine beschadiging
    Starting bid : 75 EUR
    Hammer price : 140 EUR

    Lot : 3002 Netherlands

    Complete brief (enige ouderdomssporen), in pracht handschrift geschreven van Utrecht 26 July 1596 naar Ooltgensplaat met geschreven portbemerking Betaelt eerlyck den brenger
    Starting bid : 100 EUR
    Hammer price : 130 EUR

    Lot : 3003 Netherlands

    Loont op complete vrij frisse brief van Den Haag 27 octobre 1604 naar Beverwijk
    Starting bid : 75 EUR
    Hammer price : 75 EUR

    Lot : 3004 Netherlands

    Complete niet commerciële brief geschreven in Archangelsk (Rusland) 28-9-1668 naar Amsterdam met geschreven per schipper die god geleijde, vrijwel pracht ex. (iets inktvraat). Vroege brief uit Rusland en niet alledaagse plaats van verzending!
    Starting bid : 200 EUR
    Hammer price : 360 EUR

    Lot : 3005 Netherlands

    Complete brief van Dordrecht 31 januari 1669 naar Genua, vervoerd per Thurn & Taxis met geschreven V (Venetië transit), aanduiding vooruitbetaald port 8 (stuiver) tot Venetië op achterzijde
    Starting bid : 75 EUR

    Lot : 3006 Netherlands

    Brief Monnikendam-'s-Gravenhage 18 april 1676, met geschreven met een pacquet. port van Amsterdam af, vervoerd per schipper, pracht ex.
    Starting bid : 75 EUR
    Hammer price : 75 EUR

    Lot : 3007 Netherlands

    Complete frisse brief Hage 26 Febr 1692 naar Alckmaer, geschreven vertrekaanduiding H en port 4 (stuiver) in rood krijt
    Starting bid : 75 EUR
    Hammer price : 100 EUR

    Lot : 3008 Netherlands

    Catalogue number : 10170-aa28
    Complete brief The Hague 15 april 1692 naar Aardenburg (via Antwerpen en Brugge), geschreven (vroege vorm van expresse) Prt van avond bestelt 2 Schellinge Aerdenburg, zonder verdere portaanduiding, enig bekende notitie
    Starting bid : 100 EUR
    Hammer price : 140 EUR

    Lot : 3009 Netherlands

    Complete brief van Dordrecht 19-6-1701 geadresseerd Aen Juffr. de Keeters, meesteresse van de koredansseuses a la Haye met geschreven port 14 en Cito, cito, cito, pracht ex.
    Starting bid : 75 EUR
    Hammer price : 120 EUR

    Lot : 3010 Netherlands

    Catalogue number : 6020-39
    VYF STUY: PORT voor dit stempel pracht afdruk op frisse brief Middelburg-Amsterdam 28 oct 1723, geschreven Pr advijs
    Starting bid : 75 EUR
    Hammer price : 75 EUR

    Lot : 3011 Netherlands

    Catalogue number : 6020-39
    VYF STUY: PORT vrijwel pracht afdruk als aankomststempel op achterzijde envelop (voorzijde vlek) Middelburg den 30 December 1726 vanden kerkenraad naar Amsterdam, prachtig rood lakstempel met anker
    Starting bid : 75 EUR

    Lot : 3012 Netherlands

    Catalogue number : 6020-39
    VYF STUY: PORT vrijwel pracht afdruk op achterzijde brief Middelburg den 29 August 1727 naar Amsterdam
    Starting bid : 75 EUR
    Hammer price : 75 EUR

    Lot : 3013 Netherlands

    Catalogue number : 6020-28
    6 S Texelse post met dikke Andreaskruisen, vrijwel pracht afdruk op brief, geschreven in 't Comp, Schip Cornelia leggende ter Reede Texel 14 october 1734 naar Amsterdam, ex. Dreikurs
    Starting bid : 200 EUR
    Hammer price : 260 EUR

    Lot : 3014 Netherlands

    Catalogue number : 9240-02, 6020-44
    Complete brief van een zeeman bij de Geoctroyeerde Westindische Compagnie, geschreven in Vlissingen Wij zin van 't schip geraakt den 4 Maart (jaartal niet aanwezig) met vertrekstempel Vlissingen met posthoorn, verzonden naar zijn ouders te Amsterdam met aankomststempel Zeeuwse Landpost Z (zwarte kruisen), port 6 St Vlissingen-Rotterdam en 3 St. Rotterdam-Amsterdam, smoezelig doch zeldzame brief
    Starting bid : 100 EUR
    Hammer price : 170 EUR

    Lot : 3015 Netherlands

    Catalogue number : 6020-30
    ATP 6 stuiver Texelse post, pracht afdruk op licht verkleurde brief Texel 3 mei 1758 naar Amsterdam
    Starting bid : 75 EUR
    Hammer price : 150 EUR

    Lot : 3016 Netherlands

    Prent De Postillon en Boode uit 1759 door Jan Roman, pracht ex.
    Starting bid : 40 EUR
    Hammer price : 120 EUR

    Lot : 3017 Netherlands

    Catalogue number : 6020-07
    3-stuiver H (Adema H6) pracht afdruk op achterzijde frisse brief 's Hage 11 febr. 1777 naar Naarden, 3 stuiver port vooruitbetaald, rode krijtstreep en geschreven franco Amsterdam, geen portindicatie voor traject Amsterdam-Naarden
    Starting bid : 75 EUR
    Hammer price : 75 EUR

    Lot : 3018 Netherlands

    Catalogue number : 6020-44
    Zeeuwse landpost met witte Andreaskruisen en vertrekstempel M met lus in cirkel (PEP 9130-04) op gedateerde omslag (Middelburg 20 jan 1778) naar Amsterdam, geschreven per Landpost, port 4 St. Middelburg-Steenbergen en 3 St. Steenbergen-Amsterdam, totaal 7 St.
    Starting bid : 150 EUR
    Hammer price : 220 EUR

    Lot : 3019 Netherlands

    Complete brief in dordrecht 9 my 1781 naar Doesburg, port VI St. (interessante inhoud waarin dochter moeder om hulp vraagt om te voorkomen dat ze zeggenschap over haar kinderen kwijtraakt)
    Starting bid : 50 EUR
    Hammer price : 50 EUR

    Lot : 3020 Netherlands

    Catalogue number : (6050-03)
    BREDA rood naamstempel, 21x4 mm (afwijkend van in PEP vermelde 6050-03) als vertrekstempel op frisse brief 20 jan 1789 naar Maastricht, port 5 St.
    Starting bid : 100 EUR

    Lot : 3021 Netherlands

    Catalogue number : 7080-03
    Ovaal vertrekstempel DEVENTER met posthoorn en veren, pracht afdruk op frisse brief 13 oct.1798 naar Nimegue, keur van Dieten, ex. Salinger
    Starting bid : 75 EUR
    Hammer price : 110 EUR

    Lot : 3022 Netherlands

    STRAFGEVANGENIS TE GOUDA DIRECTIE OVER DEN ARBEID in zwart rondzijde op achterzijde ongedateerde omslag begeleidbrief naar Zwolle met een baaltje en verzonden per Schuit over Amsterdam, verschot 70 ct, pracht ex.
    Starting bid : 100 EUR

    Lot : 3023 Netherlands

    Eigenhandig door Koning Willem I geschreven en ondertekende brief 20-8-1818 aan zijn zoon de Prins van Oranje (de latere Koning Willem II) op paleis Soestdijk, pracht ex.
    Starting bid : 200 EUR
    Hammer price : 700 EUR

    Lot : 3024 Netherlands

    Catalogue number : ZU118
    Marine Gezuiverd met handtekening G Robijn op achterzijde frisse brief Havana 14 nov 1831 naar Amsterdam, rood 2-regelig aankomststempel Den Helder Zeebrief (PEP Z135) en mooi afzenderstempel Consulaat Generaal der Nederlanden, 60 cent zeeport
    Starting bid : 75 EUR
    Hammer price : 75 EUR

    Lot : 3025 Netherlands

    Complete vouwbrief naar Urk van Hindeloopen 10-4-1834 via Workum (geschreven op achterzijde) en Sneek abusievelijk naar Amsterdam verzonden, alwaar voorzien van Débourse Amsterdam in rood. Post naar Urk moest via Enkhuizen vanwaar het per boot werd vervoerd. Amsterdam corrigeerde de fout. Geschreven port 30, pracht ex.
    Starting bid : 120 EUR
    Hammer price : 120 EUR

    Lot : 3026 Netherlands

    Catalogue number : ZU103
    Marine Gezuiverd op brief Havana 4 nov 1837 naar Amsterdam met rood ovaal ZEE-BRIEF DEN HELDER 22 dec. en port 60 cent.
    Starting bid : 75 EUR
    Hammer price : 110 EUR

    Lot : 3027 Netherlands

    Catalogue number : ZU102
    Marine Gezuiverd (zwak in zwart) op voorzijde brief Havana (Cuba)-Schiedam 2 Maart 1838 met rood ovaal ZEE-BRIEF DEN HELDER 21 mei, port 90 cent
    Starting bid : 75 EUR
    Hammer price : 75 EUR

    Lot : 3028 Netherlands

    Catalogue number : 4250-03
    Limburgse Plattelandspost. Tijdens Belgische bezetting geschreven vouwbrief met Belgisch rood rondstempel Fauquemont (Valkenburg) 3-7-1838, SR (Service Rurale) in rood in kastje en busletter AD (Broekhuizen) naar Luik, zeer fris pracht ex.
    Starting bid : 150 EUR
    Hammer price : 360 EUR

    Lot : 3029 Netherlands

    Grensstempel ENG:CORRESP. Over 's Hage (klein formaat, 3e type gebruikt tijdens wintermaanden als Rotterdam wegens ijsvorming niet bereikbaar was), pracht afdruk in rood op achterzijde brief (enige inktvraat, zeer dun papier) New York 31 Decembre 1844 via Boston en Liverpool naar Hernhut in Saxony (onjuist Silesia vermeld), vdL 1019, uitvoerige documentatie met portberekening aanwezig
    Starting bid : 100 EUR
    Hammer price : 100 EUR

    Lot : 3030 Netherlands

    Rood ovaal ZEEBRIEF DEN HELDER 10/8 (1850) op frisse brief uit Rio de Janeiro 8 juni 1850, binnenzijde geschreven duplic. pr Emperor (en oril pr Lennet Paket), op achterzijde 2-regelig Marine gezuiverd. Port 60 cent. Post uit Brazilië is zeldzaam
    Starting bid : 100 EUR

    Lot : 3031 Netherlands

    Geillustreerde envelop Ik ben de Goede Herder van Metzlawier (langstempel voorzijde) via Dokkum 28-8-1865 naar Harlingen, vrijwel pracht ex.
    Starting bid : 75 EUR

    Lot : 3032 Belgium

    Complete brief, geschreven fort Groot Leger den 5 Augustus 1709 aan Mijn Heer Ivens Banckier tot Brussel, port II (stuiver)

    Starting bid : 100 EUR

    Lot : 3033 Netherlands

    Negenjarige oorlog 1688-1697, complete getinte brief Hagh 7 october 1693 aan Mijnheer G. van Ham Commissaris van de Hollandsche Artilleriepaerden thans int Leger met 3x cito (voor expresse verzending), dubbel port 8 (stuiver)
    Starting bid : 150 EUR

    Lot : 3034 Netherlands

    Complete brief geschreven Int Leger voor Orchies den 24 Aug 1709 (Orchies plaats ten zuiden van Lille) naar Mijn Heer Bernardo Ivens Coopman tot Brussel, port 4 (Sols), interessante inhoud van een Nederlandse kapitein in het geallieerde leger over betaling van de toecomende maandt: .. die wel 6000 guld zullen bedragen
    Starting bid : 150 EUR
    Hammer price : 150 EUR

    Lot : 3035 Netherlands

    Complete brief, geschreven Int Leger voor Orchies den 27 Aug 1709 (Orchies plaats ten zuiden van Lille) naar Mijn Heer Bernardo tevens Coopman tot Brussel, port 4 Sols, interessante inhoud van een kapitein in het geallieerde leger over betaling 7 pistolen
    Starting bid : 150 EUR

    Lot : 3036 Netherlands

    Catalogue number : M125
    Oostenrijkse Successieoorlog 1740-1748, AHOL (Armee Hollandaise) in kastje, pracht afdruk op gedesinfecteerde brief Camp de Vilvoorde 29 september 1745 van de commandant Landgraaf Hesse Philipstal aan echtgenote te Grave, port 10 Sol (4 sol Brussel-Breda, 4 Sol Breda-Den Bosch en 2 Sol Den Bosch-Grave)
    Starting bid : 1500 EUR

    Lot : 3037 Netherlands

    Catalogue number : M127
    Oostenrijkse Successieoorlog 1740-1748, Franse leger, ARM.DE FLANDRE (52x5 mm.) vrijwel pracht afdruk op brief Camp Schaerbeek le 20 febrier 1746 (bij Brussel) naar Ecluse en Flandre (Sluis), port 5 Sol (3 en 2 lokaal), uiterst zeldzaam stempel, afgebeeld in PEP 2 pag. 397
    Starting bid : 1500 EUR

    Lot : 3038 Netherlands

    Franse post, DÉBOURSÉ/ ARMEE DU NORD op brief (deel inhoud mist) van Douai naar Quesnoy (près de Lille) vermoedelijk augustus 1792 (zie bijgevoegd onderzoek), port 4 Sol
    Starting bid : 100 EUR

    Lot : 3039 Netherlands

    Catalogue number : M156
    Franse Post, DEBsé Bau Gl ARMs DU NORD SAMBRE ET MEUSE in zwartrood, vrijwel pracht afdruk en ARM. DU NORD in rood, lichte afdruk, beide op achterzijde brief van Parijs 19-2-1795 (1e ventose an 3) naar 's-Gravenhage en vervolgens geretourneerd, fraai ex. (voorzijde beschadigd) met certificaat Roumet 2017. Vermoedelijk enig bekende exemplaar van dit stempel in (zwart)rood
    Starting bid : 200 EUR
    Hammer price : 240 EUR

    Lot : 3040 Netherlands

    Franse Post, ARMÉE DES/ PIRENÉS ORIENTAL op brief Perpignan Le 1 Germinal 2e année (21 maart 1794) naar Toulouse met tevens zwart commandant stempel comre gt. de l'arm des pirs ort.
    Starting bid : 100 EUR
    Hammer price : 100 EUR

    Lot : 3041 Netherlands

    Franse Post, Bau Gl ARME DU NORD/ SAMBRE ET MEUSE in rood op getinte brief 3 pluviose an 3 (2 jan. 1795) naar Sas de Gand (Sas van Gent), port 2 Sol
    Starting bid : 100 EUR
    Hammer price : 100 EUR

    Lot : 3042 Netherlands

    Franse Post, 2e Don Etat Major in rood, pracht afdruk, op deels gedrukte frisse brief Armée du Nord 2e Division 28 july 1797 naar La Haye, portvrij
    Starting bid : 100 EUR
    Hammer price : 190 EUR

    Lot : 3043 Netherlands

    Catalogue number : M168
    Franse Post, DON B ARMS DU NORD in zwart, pracht afdruk op onfrisse, deels gedrukte brief ARMÉE du Nord La Haye le 5 Ventose l'an cinquième (23 febr. 1797) met tevens rood Com gal de l'arm du Nord naar Wijck (bij Duurstede), port 4 stuiver
    Starting bid : 100 EUR
    Hammer price : 100 EUR

    Lot : 3044 Netherlands

    Catalogue number : M216
    Franse Post, DON A PORT-PAYÉ/ HOLLANDE/ TROUPES FOISES in rood, vrijwel pracht afdruk op omslag (Den Bosch ca.1803-1804) naar Mayence (Mainz), op achterzijde vooruitbetaald port 10.
    Starting bid : 150 EUR
    Hammer price : 150 EUR

    Lot : 3045 Netherlands

    Catalogue number : M183

    Franse Post, Don L ARMs DU NORD in rood, lichte afdruk op brief van Amsterdam 18-6-1795 naar Lille, fris pracht ex. met certificaat Roumet 2017

    Starting bid : 150 EUR
    Hammer price : 150 EUR

    Lot : 3046 Netherlands

    Catalogue number : M185
    Franse Post, Don M ARMs DU NORD in rood, lichte afdruk op brief van 's-Gravenhage 12-12-1794 (22 frimaire an 3) naar Ieper (Ypres), pracht ex. met certificaat Roumet 2016
    Starting bid : 100 EUR

    Lot : 3047 Netherlands

    Catalogue number : M201+M271
    Franse Post, HOLLANDE TROUPES Foises in rood en COMRE GAL DE L' ARM : DU NORD in rood, pracht afdrukken (PEP M271 licht) op brief van 's-Gravenhage 7-7-1798 (19 fructidor an 6) naar Breda, portvrijdom, pracht ex. met certificaat Roumet 2017
    Starting bid : 100 EUR

    Lot : 3048 Netherlands

    Catalogue number : M220
    Franse Post, Don C. PORT-PAYÉ HOLLANDE TROUPES Foises en P.P.P.P. in rood, lichte afdrukken op envelop met brief van Vlissingen 11-7-1798 (23 messidor an 6) naar de 72e brigade d'infanterie via Parijs met geschreven service militaire en adres deels uitgewist, inhoud betreft zoektocht naar deserteur, pracht ex.
    Starting bid : 100 EUR

    Lot : 3049 Netherlands

    Franse Post, No. 2. ARM DE HOLLANDE in zwart, pracht afdruk op brief met interessante inhoud van Château de Nidau (Zwitserland) 1-1-1806 naar Serrigny (Frankrijk), pracht ex. met certificaat Roumet 2016

    Starting bid : 100 EUR
    Hammer price : 220 EUR

    Lot : 3050 Netherlands

    Catalogue number : M228

    Franse Post, Don E. DÉB. HOLLANDE TROUPES Foises in rood, pracht afdruk op achterzijde zwaarbeschadigde brief van Mirepoix (Frankrijk) 23-7-1806 naar Generaal Clauzel te Utrecht en vervolgens doorgezonden naar Auterive (Frankrijk) via Parijs (lichte afdruk P.P.P.P. in rood voorzijde). Vermoedelijk zijn er slechts 3 exemplaren van dit stempel bekend

    Starting bid : 150 EUR
    Hammer price : 300 EUR

    Lot : 3051 Netherlands

    Catalogue number : M231, M274
    Franse Post, BUREAU GÉNÉRAL/ ARMÉE DE HOLLANDE in rood, pracht afdruk twee-regelig stempel op brief Armée du Nord van Nijmegen 4 janvier 1806 naar Utrecht, vlekkerig portvrijdom CHEF DE L'ETAT AJOR Gal/ DE L'ARMEE DU NORD
    Starting bid : 100 EUR
    Hammer price : 100 EUR

    Lot : 3052 Netherlands

    Catalogue number : M287
    Franse Post, ord.eur en chef/ arm. de Batavie in zwart, pracht afdruk portvrijdomstempel op deels gedrukte brief Troupes Françaises en Batavie, lokaal Den Haag le 28 Ventose an 12 (20 maart 1804)
    Starting bid : 100 EUR
    Hammer price : 280 EUR

    Lot : 3053 Netherlands

    Catalogue number : M303
    Franse Post, Commandant en Chef/ du Génie in rood, pracht afdruk tweeregelig portvrijdomstempel op lokale brief Nijmegen le 9 janvier 1806 (afgebeeld in PEP II, pag. 444)
    Starting bid : 150 EUR
    Hammer price : 240 EUR

    Lot : 3054 Netherlands

    Catalogue number : M231
    Franse Post, BUREAU GÉNÉRAL / ARMÉE HOLLANDE in rood, tweeregelig stempel op brief (interessante inhoud betreffende komst Koning Napoleon) La Haye naar Paris le 4 aout 1806, port 6 déc.
    Starting bid : 150 EUR
    Hammer price : 150 EUR

    Lot : 3055 Netherlands

    Catalogue number : M231
    Franse Post, BUREAU GÉNÉRAL/ ARMÉE DE HOLLANDE in rood, pracht afdruk op deels gedrukte brief Le Général de Brigade BOIVIN aan generaal Michaud te Utrecht, le 3 juin 1806, portvrij
    Starting bid : 100 EUR
    Hammer price : 200 EUR

    Lot : 3056 Netherlands

    Catalogue number : M231
    Franse Post, BUREAU GÉNÉRAL/ ARMÉE DE HOLLANDE in rood, pracht afdruk tweeregelig stempel op portvrije brief 25 January 1806 van Den Haag (achterzijde cursief vertrekstempel HAAG) aan Generaal Michaud te Utrecht
    Starting bid : 100 EUR
    Hammer price : 120 EUR

    Lot : 3057 Netherlands

    Catalogue number : M231
    Franse Post, BUREAU GÉNÉRAL/ ARMÉE DE HOLLANDE in rood, deels zwak tweeregelig op omslag (potlooddatering 1806) naar Gueldern met zwart portvrijdom Le Comr=Ordeur en Chef/ de l'Armée du Nord en geschreven Service des Hopitaux Militaire (bestemming in PEP niet gemeld), desondanks portaanduiding
    Starting bid : 100 EUR
    Hammer price : 100 EUR

    Lot : 3058 Netherlands

    Catalogue number : M308
    Franse Post, portvrijdom Le Général Chef de/ l'Etat Major Général in rood op omslag, gedateerd 13 Lentem. 1810 (maart) naar Bois le Duc, achter rood adelaarstempel etat major
    Starting bid : 100 EUR
    Hammer price : 100 EUR

    Lot : 3059 Netherlands

    Catalogue number : M352
    Franse Post, No.19/ GRANDE-ARMÉE in zwart op brief van Dresden 1 aug 1813 naar Steenbergen (naam geadresseerde doorgehaald), 9 déc port  en op achterzijde rood DÉB. 93 BREDA
    Starting bid : 150 EUR
    Hammer price : 340 EUR

    Lot : 3060 Netherlands

    Militaire stempels Franse tijd 18 brieven w.b. HOLLANDE TROUPES Faises en Foises (3x), Don HOLLANDE TROUPES Foises (A. in zwart en rood, B. in zwart, C. in zwart en rood, D. in zwart en rood en E. in zwart), Don A ARM DU NORD in rood met certificaat Roumet 2017, Don C ARMs DU NORD in rood met certificaat Roumet 2016, ARMÉE DU NORD in rood, Bau Gal ARM. DE NORD in rood, BAU GAL ARM. DU NORD in rood, Bau Gal ARM. DE HOLLANDE in rood en BUREAU GENERAL ARMEE DE HOLLANDE in rood, pracht afdrukken
    Starting bid : 500 EUR
    Hammer price : 500 EUR

    Lot : 3061 Netherlands

    Catalogue number : M435
    GENERALE INTENDANCE/ VAN HET LEGER TE VELDE in zwart, pracht afdruk tweeregelig stempel op portvrije omslag (klein deel inhoud met Hoofdkwartier te Roosendaal 15 April 1814) naar Oltgensplaat, achterzijde pracht rood lakstempel
    Starting bid : 100 EUR
    Hammer price : 140 EUR

    Lot : 3062 Netherlands

    Catalogue number : M436
    COMMISSIE VAN OORLOG/ BIJ HET HOOFDKWARTIER in zwart, tweeregelig op portvrije brief (inhoud deels voorgedrukt Vesting Grave 17 junij 1814 in tekst o.a vijf karren met een paard op te zenden, deels beschadigd) aan den Burgemeester van Oijen en Teeffelen (afgebeeld in PEP II pag. 487)
    Starting bid : 150 EUR
    Hammer price : 150 EUR

    Lot : 3063 Netherlands

    Catalogue number : M360

    GENaal=Postkantoor/ te Velde in zwart, vrijwel pracht afdruk op brief van Braine le Comte 15 juni 1815 (3 dagen vóór de Slag bij Waterloo) naar Amsterdam, port 5 stuiver, zeldzaam! De brief is geschreven door Majoor Otto Graaf van Limburg Stirum (1786-1851) en gericht aan zijn vader Graaf Leopold van Limburg Stirum, één van de leden van het driemanschap dat in 1813 Koning Willem I naar Nederland haalde. De brief verhaalt o.a. over de voorbereidingen op de slag en een woedeaanval van de Prins van Oranje. Otto was ten tijde van de slag bij Waterloo adjudant van de Prins van Oranje (de latere Koning Willem II) en raakte gewond bij Quatre Bras.

    Read more about this letter in this extensive article!

    Starting bid : 1000 EUR
    Hammer price : 2400 EUR

    Lot : 3064 Netherlands

    Catalogue number : M362
    Ned=se Veldpost in zwart, deels zwak op ongedateerde omslag naar Bruxelles, port 2 déc. (stempel in gebruik geweest van juni 1815-febr.1816 bij Nederlandse troepen bij Slag bij Waterloo), achterzijde rood lakstempel
    Starting bid : 100 EUR
    Hammer price : 100 EUR

    Lot : 3065 Netherlands

    Catalogue number : M362
    Ned=se Veldpost in zwart, licht vlekkerig op brief Pithon 23 Aug 1815 naar Brugge, geschreven service militaire en portvrij (vermeld in PEP)
    Starting bid : 100 EUR
    Hammer price : 170 EUR

    Lot : 3066 Netherlands

    Catalogue number : M369, M363
    Posterije te Velde/ 3e Divisie in rood, licht vlekkerig en Ned=se Veldpost in rood op brief Groslay-Wouw 25 nov. 1815, (stempel Posterije afgebeeld in PEP deel II pag. 45), zeer zeldzaam stempel
    Starting bid : 500 EUR
    Hammer price : 650 EUR

    Lot : 3067 Netherlands

    Catalogue number : M375
    VELDPOST 2 12 AUG in rood, vrijwel pracht afdruk op complete brief Firlemont (Tienen)-Zalt Bommel 1831, port 20 cent (geschreven tijdens Tiendaagse Veldtocht (2-12 augustus) tegen de Zuidelijke Nederlanden
    Starting bid : 750 EUR
    Hammer price : 750 EUR

    Lot : 3068 Netherlands

    Catalogue number : M375
    VELDPOST 2 15 AUG vrijwel pracht afdruk op ongedateerde omslag naar Bois le Duc (1831), port 10 cent
    Starting bid : 300 EUR

    Lot : 3069 Netherlands

    Catalogue number : M376
    VELDPOST 3 15 AUG vrijwel pracht afdruk in rood op complete brief Diest-Utrecht 1831 port 20 cent (3 dagen na Tiendaagse Veldtocht verzonden)
    Starting bid : 500 EUR

    Lot : 3070 Netherlands

    Catalogue number : M390
    VELDPOST 1 22 JULIJ als aankomststempel op brief Sterkenburg 21 julij 1832 naar Kamp bij Reijen, via Driebergen (naamstempel achterzijde) en Utrecht (rood rondstempel voorzijde)
    Starting bid : 200 EUR
    Hammer price : 500 EUR

    Lot : 3071 Netherlands

    Catalogue number : M390
    VELDPOST 1 13 JUNIJ deels zwak op complete brief van Kamp bij Rijen naar 's-Gravenhage 1831 (vroeg, bekend vanaf 12 juni), port 20 cent
    Starting bid : 400 EUR

    Lot : 3072 Netherlands

    Catalogue number : M390
    VELDPOST 1 20 JUNIJ in rood, vrijwel pracht afdruk als aankomststempel gebruikt op brief Utrecht-Kamp bij Rijen, port 15 gewijzigd in 20 cent
    Starting bid : 200 EUR
    Hammer price : 380 EUR

    Lot : 3073 Netherlands

    Catalogue number : M391
    VELDPOST 2 21 JULIJ pracht afdruk in rood op complete brief Kamp bij Rijen 1831 naar Ginneken, tevens rood FRANCO, (brief vermeld in PEP deel II, pag. 471)
    Starting bid : 500 EUR

    Lot : 3074 Netherlands

    Catalogue number : M392
    VELDPOST 3 5 AUG pracht afdruk in rood op omslag met complete inhoud, geschreven Kamp bij Oirschot 4 Julij 1834, naar Utrecht, port 20 cent
    Starting bid : 150 EUR

    Lot : 3075 Netherlands

    Catalogue number : M393
    VELDPOST 4 14 JUNIJ in rood, pracht afdruk op briefstukje naar Delfshaven, port 20 cent
    Starting bid : 100 EUR

    Lot : 3076 Netherlands

    Catalogue number : M470
    5e GROOT MILITAIR KOMMANDO Intendant de Ras, pracht afdruk op complete brief Maastricht 14 dec 1831 naar Schiedam (tijdens beleg door Belgen), port 30 cent (stempel afgebeeld in PEP deel II, pag. 497)
    Starting bid : 200 EUR
    Hammer price : 200 EUR

    Lot : 3077 Netherlands

    Veldpost 1795-1835, collectie van ruim 80 poststukken w.b. geschreven militaire politie (brief Haarlem-Noordwijk 1795), Hollande Troupes Foises and Faises, Don A, departementstempels w.b. 119 BRIELLE (brief Den Briel-Oudorp 1811 met geschreven service militaire), naamstempels w.b. cursief HOORN (brief Medemblik-Diep voor levering 6 kanonnen) en portvrijdomstempels (zie PEP deel II, pp. 437-449 en lokale brief Amsterdam 1811 met Prefet Maritime arrond: d'Hollande, tevens uitvoerige documentatie en afbeeldingen (ook kopieën!) betreffende Nederlandse veldpost vanaf ca.1600 in 2 ringbanden
    Starting bid : 2000 EUR

    Lot : 3078 Netherlands

    Catalogue number : M400
    Rood rondstempel Kamp By Ryen 24-7-(1838) op briefomslag naar Bergen op Zoom, pracht ex. (2 verticale archiefvouwtjes). Volgens de PEP 8 poststukken met dit stempel bekend!
    Starting bid : 200 EUR
    Hammer price : 200 EUR

    Lot : 3079 Netherlands

    Catalogue number : M409
    Rood rondstempel Kamp by Milligen op vouwbrief 7-9-1861 via Zevenbergen naar Lage Zwaluwe met geschreven port 10, pracht ex. Zeldzaam volgens de PEP 7 poststukken met dit stempel bekend!
    Starting bid : 200 EUR
    Hammer price : 200 EUR

    Lot : 3080 Netherlands

    Catalogue number : 5130-03
    P.93.P. BREDA in rood, pracht afdruk op brief 20-07-1811 met interessante inhoud naar Fikensolt (Duitsland), geschreven Franco p.p. Hamburg, pracht ex.
    Starting bid : 100 EUR
    Hammer price : 240 EUR

    Lot : 3081 Netherlands

    Catalogue number : 5130-03
    93 GEERTRUIDENBERG in zwart, iets vlekkerige afdruk op brief uit Oosterhout 13-8-1812 naar Leuven, 4 déc port, pracht ex.
    Starting bid : 100 EUR
    Hammer price : 240 EUR

    Lot : 3082 Netherlands

    Catalogue number : 5310-03
    93 OUDENBOSCH in zwart, pracht afdruk op brief 29-11-1811 met interessante inhoud naar Fikensolt (Duitsland), 7 déc port, fris pracht ex.
    Starting bid : 100 EUR
    Hammer price : 220 EUR

    Lot : 3083 Netherlands

    Catalogue number : 5310-05
    DÉB.93 OUDENBOSCH in zwart, pracht afdruk op achterzijde brief uit Grees (België) 11-8-1812 met rood 93 MALINES naar Oudenbosch en doorgezonden naar Bergen-op-Zoom, iets onfris pracht ex. Vermoedelijk enig bekende exemplaar
    Starting bid : 300 EUR
    Hammer price : 700 EUR

    Lot : 3084 Netherlands

    Catalogue number : 5390-04
    93 STENBERGEN in zwart, pracht afdruk op brief naar Rozendaal 28-10-1813, portvrij (afzender Maire de Steenbergen), fris pracht ex. Afgebeeld in PEP deel 1, pagina 298
    Starting bid : 100 EUR
    Hammer price : 200 EUR

    Lot : 3085 Netherlands

    Catalogue number : 5390-05
    P.93.P. STENBERGEN in zwart, pracht afdruk op ongedateerde briefomslag naar Lugrin met notitie près de Breda, fris pracht ex.
    Starting bid : 150 EUR
    Hammer price : 160 EUR

    Lot : 3086 Netherlands

    Catalogue number : 5390-06
    DÉB. 93 STENBERGEN in zwart, pracht afdruk op achterzijde gedrukte brief van 's-Hertogenbosch 24-10-1811 met zwak 126 BOIS LE DUC in rood naar Moerstraten maar per abuis naar Steenbergen gestuurd, 3 St. port, fris pracht ex. Vermoedelijk enig bekende exemplaar
    Starting bid : 300 EUR
    Hammer price : 600 EUR

    Lot : 3087 Netherlands

    Catalogue number : 5530-04
    P.93.P. ZEVENBERGEN in zwart, vrijwel pracht afdruk op brief 19-10-1811 naar Breda met 3 déc vooruitbetaald port, pracht ex.
    Starting bid : 150 EUR
    Hammer price : 150 EUR

    Lot : 3088 Netherlands

    Departementen 92 L'ESCAUT en 93 DEUX-NÉTHES, 10 poststukken w.b. 92 FLESSINGUE in rood en zwart, 92 ST.NICOLAS in rood, 93 BERGEN OP ZOOM in rood en zwart, 93 BREDA in rood (2x), 93 ZEVENBERGEN in zwart, rondstempel Sous Préfecture de Breda (Deux Néthes) in zwart en rondstempel Procureur Imp. Tribunal Breda in zwart, meest pracht afdrukken op frisse brieven 1798-1814
    Starting bid : 150 EUR
    Hammer price : 260 EUR

    Lot : 3089 Netherlands

    Departement 95 MEUSE INFÉRIEURE, 7 poststukken w.b. 95 MAESTRICHT in rood en zwart (2x), P.95.P. MAESTRICHT in zwart (2x), 95 RUREMONDE in zwart (2x), 95 VENLO in zwart en P.95.P. VENLO in zwart, meest pracht afdrukken op frisse brieven 1796-1814
    Starting bid : 150 EUR
    Hammer price : 180 EUR

    Lot : 3090 Netherlands

    Catalogue number : 8030-06
    P.118.P. AMERSFOORT in zwart, pracht afdruk op brief uit Barneveld 23-8-1811 (Hooimaand) naar Amsterdam, 3 déc vooruitbetaald port, fris pracht ex. met keur Baudot
    Starting bid : 150 EUR
    Hammer price : 135 EUR

    Lot : 3091 Netherlands

    Catalogue number : 8030-06
    P.118.P. AMERSFOORT in rood, pracht afdruk op brief uit Nijkerk 27-6-1813 aan 't Consistorie der Israëliten van de circonscriptie van Zwolle,  3 déc vooruitbetaald port, fris pracht ex.
    Starting bid : 150 EUR
    Hammer price : 135 EUR

    Lot : 3092 Netherlands

    Departement 118 AMSTERDAM, 15 poststukken w.b. AMSTERDAM in rood (9x), P.118.P. AMSTERDAM in rood (5x), DÉB.118 AMSTERDAM in rood en enige (administratieve) langstempels zoals Directeur de la Police dép'. de la hollande, Droits Rëunis Hollande, Serve des points et chaussées dans les Dep'. de Holl. etc., meest pracht afdrukken op frisse brieven
    Starting bid : 150 EUR
    Hammer price : 150 EUR

    Lot : 3093 Netherlands

    Catalogue number : 6030-03
    P.118.P. BEVERWYK in zwart, lichte pracht afdruk op brief 3-4-1813 naar Amsterdam, 2 déc vooruitbetaald port, fris pracht ex. met keur Pothion
    Starting bid : 150 EUR
    Hammer price : 135 EUR

    Lot : 3094 Netherlands

    Catalogue number : 6110-09
    P.118.P. HAARLEM, iets vlekkerige afdruk op brief 11-8-1812 naar Amsterdam, 2 déc vooruitbetaald port, fris pracht ex. met certificaat Roumet en keur Pothion
    Starting bid : 100 EUR
    Hammer price : 100 EUR

    Lot : 3095 Netherlands

    Catalogue number : 6030-02
    P.118.P. LE HELDER in rood, pracht afdruk op brief 11-9-1812 naar Haarlem, 3 déc. vooruitbetaald port, pracht ex.
    Starting bid : 100 EUR
    Hammer price : 140 EUR

    Lot : 3096 Netherlands

    Catalogue number : 6030-03 + 6020-64
    DÉB.118 LE HELDER in rood, iets vlekkerige afdruk op achterzijde briefomslag van Frankrijk (over Parijs) naar Haarlem, alwaar doorgestuurd naar Den Helder en Amsterdam (getuige DÉB.118 AMSTERDAM), vrijwel pracht ex. Waarschijnlijk enig bekende exemplaar van dit stempel in rood
    Starting bid : 100 EUR
    Hammer price : 220 EUR

    Lot : 3097 Netherlands

    Catalogue number : 6180-01
    118 MEDENBLICK in zwart, pracht afdruk op drukwerk (reclamering geldbedrag) 23-10-1813 aan het postkantoor te Haarlem, fris pracht ex.
    Starting bid : 100 EUR
    Hammer price : 150 EUR

    Lot : 3098 Netherlands

    Catalogue number : 6200-02
    P.118.P. MUNNIKENDAM in rood, vrijwel pracht afdruk op brief 5-4-1812 naar Ouderkerk, 2 déc vooruitbetaald port, fris pracht ex. Vermoedelijk enig bekende exemplaar in deze kleur
    Starting bid : 200 EUR
    Hammer price : 180 EUR

    Lot : 3099 Netherlands

    Catalogue number : 6310-01v + 6030-01V + 6030-01zn
    118 TEXEL in zwart, 118 LE HELDER in rood en LE HELDER in rood, lichte afdrukken op resp. briefomslag van Texel 31-10-1814 naar Amsterdam en brief van Texel 20-11-1820 naar Tourcoing, beide fraai ex.
    Starting bid : 75 EUR
    Hammer price : 75 EUR