- Airmail (1) Apply Airmail filter
- British Commonwealth (7) Apply British Commonwealth filter
- Europe (50) Apply Europe filter
- Nederland en O.R. (1) Apply Nederland en O.R. filter
- Netherlands and Colonies (23) Apply Netherlands and Colonies filter
- NL Luchtpost (4) Apply NL Luchtpost filter
- Overseas (20) Apply Overseas filter
- Topic Aviation (1) Apply Topic Aviation filter
- Topics (1) Apply Topics filter
- Various Countries (4) Apply Various Countries filter
Displaying 1 - 12 of 114
2 M
Vliegtuig 50 op 150 cent met variëteit kopstaande opdruk, nagegomd pracht ex. gesigneerd Koopman en met certificaat Vleeming 2017, cat.w. (2750) Deze kopstaande opdrukken werden op 9 mei 1933 te Bandoeng aan het loket verkocht. Van het bekende halve vel van 50 ex. zijn ongeveer 35 ex. ongebruikt gebleven!
Vliegtuig 50 op 150 cent met variëteit kopstaande opdruk op envelop van Bandoeng 10-5-1933 naar Delft, pracht ex. met certificaat Vleeming 2017: Zeer fris zegel zonder gebreken op fris envelopje (bovenzijde geopend en achterzijde scheurtje in klep)., cat.w. 3500+. Het Corinphila archief meldt slechts 6 brieven met deze foutdruk!
0 1 M
Opdrukken 50 cent t/m 2 gulden in blokken van 4 waarin steeds 2 ex. postfris, keurstempeltjes achterzijde, cat.w. 700+
9 PHOTOS
M
zowel gebruikte (compleet) als ongebruikte collectie (behoudens nrs. 1-3 compleet) in klemband
Opening: 1.200 €
Mercurius 5 gulden blauwgroen samen met 15 cent blauw, 60 cent bruinviolet en 1 gulden zwartgrijs op aangetekende envelop van het Rode Kruis in Paramaribo 19-6-1942 via San Juan (Puerto Rico) en New York naar het hoofdkantoor van het Rode Kruis in Geneve. Geschreven gewicht 46½ gram. Het tarief bedroeg 15 cent per 20 gram en voor iedere 20 gram extra 10 cent. Het luchtrecht voor de noordelijke route via de USA bedroeg 62½ cent per 5 gram. Voor een brief van 46½ gram dus 35 cent port en 625 cent luchtrecht. Vermeerderd met 15 cent aantekenrecht geeft dat een totaal van 675 cent. De brief is derhalve correct gefrankeerd. Pracht ex. (verticaal archiefvouwtje) met certificaat Vleeming 2017. De 5 gulden op filatelistisch poststuk is al uiterst zeldzaam. Op een correct gefrankeerd niet filatelistisch stuk een absolute rariteit, waarvan slechts enkele ex. bekend zijn!
1 M
Mercurius 22½ op 60 cent met variëteit kopstaande opdruk, pracht ex. met certificaat Vleeming 2017, cat.w. 450
Mercurius 22½ op 60 cent met variëteit kopstaande opdruk op aangetekende gecensureerde envelop van Paramaribo 24-5-1945 naar Curaçao, pracht ex. met certificaat Vleeming 2018
M
collectie zowel gestempeld als */** verzameld w.b. Do. X (2x w.b. op envelop, Mercurius 5 gulden (2x) etc.
2 M
Vignet in bruin voor afgelaste postvlucht door vlieger Jan van Bussel te Dordrecht 28-4-1912 in paar, pracht ex.
Verdragstatenpost 2e Südamerikafahrt. Commerciële envelop van Amsterdam-Watergraafsmeer 26-3-1932 naar Buenos Aires (Sieger nr. 143) met alle relevante stempels, pracht ex. 63 ex. gevlogen!, cat.w. 225
0 1 M
Lebeau 10 t/m 60 cent in blokken van 4, 2 ex. 60 cent plakkertje gehad, cat.w. 668
Meeuwen 15 en 25 gulden met certificaat Mouritz 1995, cat.w. 600