255e Veiling
15-17 september 2022
Kijk- en veilingdagen (Klik om te openen)
Enkele hoogtepunten:
• Mooi Nederland met variëteiten en rariteiten
• Emissie 1852 collectie Van Hoek
• Emissie 1864 collectie Wim Warburg
• Puntstempels collectie Van Alteren
• Originele landenverzamelingen
• Prentbriefkaarten
• Numismatiek, w.b. veel grote partijen
- Brits Gemenebest (1) Apply Brits Gemenebest filter
- Europa (8) Apply Europa filter
- Gehele Wereld (1) Apply Gehele Wereld filter
- Liechtenstein, Oostenrijk, Zwitserland (1) Apply Liechtenstein, Oostenrijk, Zwitserland filter
- Nederland en Rijksdelen (6) Apply Nederland en Rijksdelen filter
- NL Luchtpost (1) Apply NL Luchtpost filter
- Overzee (3) Apply Overzee filter
1876-1940 tentoonstellingscollectie luchtpost (ca. 80 poststukken) w.b. iets scheepspost, prentbriefkaarten (o.a. Olieslagers), E.L.T.A.-kaarten, stempels (o.a. Vliegkamp Soesterberg, propellerstempels), uitgebreid emissie Lebeau op tarieven en bestemmingen w.b. 1 ex. gepost op 30-4-1921 (één dag voor officiële ingebruikname), mengfrankeringen (o.a. voorzijde met Drijvende Brandkast 15c naar Indië 1923 met certificaat Bond 1986), KLM-strookjes, documentatie etc. uitvoerig omschreven op tentoonstellingsbladen in doosje
1927/1950c. collectie luchtpost w.b. 1e vluchten, poststukken Uiver 1934, 1x Koppenvlucht in matige kwaliteit, oude foto's, kranten en documentatie (o.a. Officieele Catalogus ELTA Amsterdam 1919, routemap Amsterdam-Batavia) etc. in 3 ringbanden
1869-1969c. post(waarde)stukken (ca. 100 ex.) w.b. stempels, prentbriefkaarten, iets Republiek (Merdeka geïllustreerd 1947), China, Japanse Bezetting, aangetekend, luchtpost etc. in envelop en doosje
1930c. better ex. including Airmail 25 rappen - 1 franc, very fine unmounted mint with 1996 Peter Marxer certificate (cat.v. 640) and Landscapes 25 rappen - 1,20 francs, very fine unmounted mint (cat.v. 1000)
1924-1933 and Saar 3 air mail covers, Switzerland Treaty post, Amerikafahrt ZR3 "Los Angeles" (Sieger 20a), postcard from Luzern via Friedrichshafen 9-9-1924 to New York, fine/very fine (light tear upper left) and Liechtenstein Third Ad Astra Africa Flight (SLH no. 30.12cL) cover from Triesenberg 29-11-1930 via Zürich to Fez (Maroc), very fresh and very fine, Saar Treaty post. Schweizfahrt, Focke-Wulf Möwe 5 francs orange brown on Zeppelin picture postcard from Saarbrücken 17-7-1933 via Bern to Friedrichshafen, very fine in envelope
5 better airmail covers including Zeppelins and Varig in envelope
1923/1996 small collection airmail covers CSA in ring binder
1900 s aerogrammes 376 ex. used and unused including GB and Commonwealth in 2 albums
Van der Hoop-vlucht zonder ster 1.X.24. op envelop gefrankeerd met nr. 79 in blok van 4 en nr. 109 naar Bandoeng, doorgestuurd naar Garoet (aankomststempel 28-11-24), pracht ex. (licht smoezelig)
Van der Hoop-vlucht, trajectpost Calcutta-Akyab 14 november 1924, getypt By aeroplane, from Calcutta met 1a frankering, linksonder handtekening J. Fernandes (president Calcutta Philatelic Club), dit is nummer 23 (van de 25 gevlogen brieven), fris pracht ex. cat.w. 1300
Meeuwen 15 en 25 gulden met certificaat Nkd 2013, cat.w. 600
Koningin Wilhelmina 6 cent t/m 1½ gulden op deels geïllustreerde luchtpost envelop met 1e dagstempel Aruba St. Nicolaas 16 VIII 48 en aantekenstrookje, naar Dallas USA verstuurd, pracht ex., cat.w. 160