Displaying 49 - 60 of 145
17 PHOTOS
gespecialiseerde collectie 1890-1975 gestempeld met vele betere ex., series w.b. nrs. 30f, 32a, 38A, keerdrukparen hulpuitgifte 1909, Kroontjesopdrukken, 115f, enkele variëteiten en poststukken in 2 albums
Opening: 1.200 €
Mercurius 5 gulden blauwgroen samen met 15 cent blauw, 60 cent bruinviolet en 1 gulden zwartgrijs op aangetekende envelop van het Rode Kruis in Paramaribo 19-6-1942 via San Juan (Puerto Rico) en New York naar het hoofdkantoor van het Rode Kruis in Geneve. Geschreven gewicht 46½ gram. Het tarief bedroeg 15 cent per 20 gram en voor iedere 20 gram extra 10 cent. Het luchtrecht voor de noordelijke route via de USA bedroeg 62½ cent per 5 gram. Voor een brief van 46½ gram dus 35 cent port en 625 cent luchtrecht. Vermeerderd met 15 cent aantekenrecht geeft dat een totaal van 675 cent. De brief is derhalve correct gefrankeerd. Pracht ex. (verticaal archiefvouwtje) met certificaat Vleeming 2017. De 5 gulden op filatelistisch poststuk is al uiterst zeldzaam. Op een correct gefrankeerd niet filatelistisch stuk een absolute rariteit, waarvan slechts enkele ex. bekend zijn!
1 M
Mercurius 22½ op 60 cent met variëteit kopstaande opdruk, pracht ex. met certificaat Vleeming 2017, cat.w. 450
Mercurius 22½ op 60 cent met variëteit kopstaande opdruk op aangetekende gecensureerde envelop van Paramaribo 24-5-1945 naar Curaçao, pracht ex. met certificaat Vleeming 2018
M
collectie zowel gestempeld als */** verzameld w.b. Do. X (2x w.b. op envelop, Mercurius 5 gulden (2x) etc.
10 cent lila en zwart type II, pracht ex. met certificaat Vleeming 2017, cat.w. 2000
10 cent lila en zwart type II, pracht ex. (tanding licht onregelmatig) met certificaat Vleeming 2017, cat.w. 2000
10 cent lila en zwart type IV, pracht ex. met certifcaat Vleeming 2017, cat.w 700
5 cent lila en zwart type I en Hulpuitgifte 10 op 30 cent type III en 10 op 50 cent type II op envelop uit Jersey City, USA naar Paramaribo 15-7-1911. 15-7-1911 is 1e dagstempel voor P15 en P16! (NVPH: RRR). Envelop was met 6 cent te weinig gefrankeerd en had dus met 24 cent beport moeten worden, afgerond naar boven geeft 25 cent. Pracht ex. (verticaal archiefvouwtje) met certificaat Vleeming 2018. Uiterst zeldzaam, het Corinphila archief meldt 4 brieven met beide hulpuitgifte-zegels w.b. dit de enige is met 1e dagafstempeling. Als fdc is deze brief dus uniek! Herkomst: collectie Maurice Burrus (1963)
Hulpuitgifte 10 op 30 cent type II, pracht ex. gesigneerd Van Dieten en Van der Loo en met certificaat Vleeming 2017, cat.w. 2500. Het zeldzaamste portzegel van Suriname waarvan slechts 40 ex. gedrukt zijn!
Hulpuitgifte 10 op 50 cent type I, II en III samenhangend in strip van 3, pracht ex., cat.w. 500+
collectie ongebruikt met vele betere ex. w.b. P5 II, P5 IV, P7 II, P7 IV, P15 I etc. op bladen