Netherlands Air Post Stamps

  • Lot : 1985 Netherlands Air Post Stamps

    Catalogue number : A1
    1e proefpostvlucht Amsterdam-London 5.VII. 1920 met 2-regelig rood AIR MAIL/ EXPRESS en violet ovaal EXPRESS met paar 7½ en 12½ cent bontkraag (15 cent luchtrecht en 12½ cent port) en achterzijde aankomststempel LONDON E.C. 6 jy 20. Verticale vouw door envelop, overigens fris pracht ex., Vliegende Hollander - LHP
    Starting bid : 750 EUR
    Hammer price : 900 EUR

    Lot : 1986 Netherlands Air Post Stamps

    Catalogue number : 1aI
    Rood/wit etiket KLM per LUCHTPOST op luchtpost envelop met 12½ en 15 cent bontkraag (15 cent luchtrecht en 12½ cent port) van Rotterdam naar London (dienst Amsterdam-Rotterdam-London, in gebruik vanaf 26 juli), achterzijde LONDON. W.C. 1 sp 20, 2 zijden geopend (rechts licht verkleind)
    Starting bid : 100 EUR
    Hammer price : 120 EUR

    Lot : 1987 Netherlands Air Post Stamps

    Catalogue number : 1aII
    Blauw/wit etiket K.L.M. PER LUCHTPOST op luchtpostenvelop met 10 en 17½ ct bontkraag (15 cent luchtrecht en 12½ cent port) van Amsterdam naar Manchester 4.VIII. 1920, rood ovaal received -6 aug 1920 en op achterzijde LONDON . W.C. 5 au 20. Fris pracht ex. met zeer vroeg gebruik KLM-etiket
    Starting bid : 150 EUR
    Hammer price : 170 EUR

    Lot : 1988 Netherlands Air Post Stamps

    Catalogue number : A5b
    Luchtpostbrief Rotterdam-Helsinki 3.IX.20 met 2x 25 cent bontkraag (port 12½+7½ cent en 2x 15 cent luchtrecht voor een brief tot 40 gram),  achterzijde aankomststempel Helsingfors * Helsinki 9.IX.20, dienst II Amsterdam-Hamburg, aansluiting DLR naar Berlijn en per ABA voor aansluiting naar Finland, pracht ex.
    Starting bid : 150 EUR
    Hammer price : 150 EUR

    Lot : 1989 Netherlands Air Post Stamps

    Briefkaart 7½ cent met 5 cent bontkraag en 15 cent luchtpost van Leeuwarden (19.VII.1921) per Vliegpost via Parijs (21.VII) naar de SS Patria in Marseille, per boot naar Port Said 29 en 30 VII 21), onbestelbaar en retour via Rotterdam (11.VIII) en 's-Gravenhage (3-regelig violet onbekend/ indische adressen,/postkantoor 's-Gravenhage) en kastje Wegens onvolledig/ onbestelbaar
    Starting bid : 150 EUR
    Hammer price : 150 EUR

    Lot : 1990 Netherlands Air Post Stamps

    Catalogue number : B3aI
    Van der Hoopvlucht met BS met ster 1.X.24, envelop geadresseerd aan A.N.J. Thomassen à Thuessing van de Hoop met 20 cent Jubileum 1923 voor port en 2x 5 gulden Bontkraag voor fl.10,- luchtrecht, achterzijde aankomststempel Weltevreden 24.11.24, envelop licht kreukje en rechtsonder kleine beschadiging
    Starting bid : 300 EUR

    Lot : 1992 Netherlands Air Post Stamps

    Catalogue number : B3b
    Van der Hoopvlucht meeloperpost Calcutta-Akyab 14 nov.24 met 1 anna frankering, links paperclipspoor (en achterzijde scheurtje), zeldzaam luchtpoststuk (25 ex. gevlogen), VH cat.w. 1300. Muller Inde Britannique 6 (10.000), front left remains paperclip and reverse tear. Very rare (only 25 flown)
    Starting bid : 500 EUR
    Hammer price : 550 EUR

    Lot : 1993 Netherlands Air Post Stamps

    Catalogue number : G113B
    Ongeluksvlucht Pan American Yankee Clipper, envelop van Argentinië naar Haarlem, verongelukt bij Lissabon op de Taag rivier met Duitse strook Beschädigt bei Unfall des Clipperflug-/zeuges am 22.2.1943 bei Lissabon
    Starting bid : 100 EUR
    Hammer price : 440 EUR

    Lot : 1995 Netherlands Air Post Stamps

    Catalogue number : LP12-13
    Meeuwen 15 en 25 gulden met hoekvelrand met certificaat Muis 2002 (LP13 origineel vezeltje in gom, cat.w. 600
    Starting bid : 100 EUR
    Hammer price : 150 EUR

    Lot : 1997 Netherlands Air Post Stamps

    Catalogue number : LP12-13
    Meeuwen 15 en 25 gulden, LP12 met velrand, cat.w. 600
    Starting bid : 100 EUR
    Hammer price : 120 EUR

    Lot : 2000 Netherlands Air Post Stamps

    Catalogue number : LP12-13
    Meeuwen 15 en 25 gulden, beide met perfin GUSTO (scheepswerf Gusto in Schiedam), pracht ex. (15 gulden kort tandje onder).
    Starting bid : 100 EUR
    Hammer price : 100 EUR

    Lot : 2001 Netherlands Air Post Stamps

    Catalogue number : LP13
    Meeuw 25 gulden grijszwart in strip van 3 op pakketkaart van Tilburg 6-7-1955 via Amsterdam naar Kowloon (Hong Kong), vrijwel pracht ex. (kaart enkele vouwtjes)
    Starting bid : 300 EUR
    Hammer price : 400 EUR

    Lot : 2002 Netherlands Air Post Stamps

    Catalogue number : LP13
    Meeuw 25 gulden en roodfrankering van 45 cent op grootformaat envelop van Den Haag 27-11-1957 naar Palembang, vrijwel pracht ex. (envelop meerdere kreuken, deel frankeerstrook ontbreekt). Tariefopbouw: brief woog 370 gram, luchtrecht was 30 cent per 5 gram, wordt 74 x 30 cent maakt fl. 23,20 vermeerderd met het aantekenrecht (30 cent) en het briefport (fl. 1,95) brengt het totaal op fl. 25,45
    Starting bid : 200 EUR
    Hammer price : 200 EUR

    Lot : 2003 Netherlands Air Post Stamps

    Catalogue number : LP1
    Boekje uit 1930 met 40 donkerblauwe luchtpostetiketten Per Luchtpost Par Avion, links gebonden, luxe ex!
    Starting bid : 100 EUR
    Hammer price : 130 EUR