255e Veiling
15-17 september 2022
Kijk- en veilingdagen (Klik om te openen)
Enkele hoogtepunten:
• Mooi Nederland met variëteiten en rariteiten
• Emissie 1852 collectie Van Hoek
• Emissie 1864 collectie Wim Warburg
• Puntstempels collectie Van Alteren
• Originele landenverzamelingen
• Prentbriefkaarten
• Numismatiek, w.b. veel grote partijen
- (-) Remove Los nummer filter Los nummer
15 cent oranje pos. 4 als enkelfrankering op briefomslag van Rotterdam 10-1-1865 naar Jersey, pracht ex. met certificaat Vleeming 2014. Aangezien het 15 cent tarief naar Groot-Brittannië pas in ging op 1-10-1864 zijn enkelfrankeringen met de 15 cent naar het Verenigd Koninkrijk zeldzaam, het Corinphila archief meldt er slechts 4! Tevens is dit volgens hetzelfde Corinphila archief het enig bekende poststuk met emissie 1852 naar de Kanaaleilanden. (This is the only recorded first issue cover to the Channel Islands!) Herkomst: Corinphila Amstelveen 220 (2014)
5 cent lichtblauw plaat V met afstempeling franco zonder kastje op spoorwegbrief van Hillegom (langstempel achterzijde) via Leiden 7-1-1863 naar Amsterdam, pracht ex. Deze brief staat afgebeeld in de NVPH specialiteiten catalogus op pagina 170.
Bergen op Zoom A (Ey 100) op 10 cent karmijn op kleinformaat briefomslag 14-3-1854 naar Breda, pracht ex.
Beverwyk A (Ey 900) op 10 cent karmijn op dichtgeplakte briefomslag 1-4-18?? naar Bolsward, vrijwel pracht ex. (zegel boven kort doch niet aangesneden) Volgens het Corinphila archief slechts 2 brieven met de 10 cent met dit stempel bekend!
Delft A (Ey 500) op 15 cent donkeroranje op briefomslag 19-7-1853 naar Ruhrort (Pruissen), pracht ex. (omslag verticaal archiefvouwtje)
Den Helder C (Ey 50+R) op 10 cent rood en 15 cent oranje in paar op envelop 17-6-1859 naar Penrhyn (GB), fraai ex.
Dokkum A (Ey 700) op 15 cent donkeroranje pos. 28 met deel buurzegel op ongedateerde briefomslag naar minister Thorbecke in Den Haag, pracht ex. (zegel ter controle afgeweekt geweest)
Goor B (Ey 175) op 15 cent donkeroranje op briefomslag 2-3-1854 naar Amsterdam, pracht ex.
Groningen A (Ey 900) op 15 cent donkergeeloranje pos. 10 met velrand op vouwbrief 6-1-1852 naar Deventer, pracht ex. (brief verticaal vouwtje) Het Corinphila archief meldt 2 poststukken met dit stempel op de 15 cent!
Groningen B groot (Ey 125) op 15 cent donkeroranje op briefomslag 7-3-1853 naar Amsterdam (omslag horizontaal archiefvouwtje)
Groningen C groot (Ey 50+600) op 10 cent rood plaat IV en 15 cent donkeroranje met hoekvelrand op briefomslag 17-6-1857 via Münster en Rostock naar Schwerin (Groothertogdom Mecklenburg), vrijwel pracht ex. (10 cent rechts licht aangesneden). Zeldzame bestemming, het Corinphila archief meldt slechts 3 poststukken met emissie 1852 naar het Groothertogdom Mecklenburg! Herkomst: collectie Emanuele (1974)
Hattem C (EY 350) op 5 cent plaat IV pos.82-83 in paar, rechter ex. onder kort, overigens vol- tot breedgerand, pracht afdruk op frisse brief naar Amsterdam 27/4 18 60