255e Veiling
15-17 september 2022
Kijk- en veilingdagen (Klik om te openen)
Enkele hoogtepunten:
• Mooi Nederland met variëteiten en rariteiten
• Emissie 1852 collectie Van Hoek
• Emissie 1864 collectie Wim Warburg
• Puntstempels collectie Van Alteren
• Originele landenverzamelingen
• Prentbriefkaarten
• Numismatiek, w.b. veel grote partijen
- (-) Remove Los nummer filter Los nummer
- Brits Gemenebest (7) Apply Brits Gemenebest filter
- Europa (80) Apply Europa filter
- Nederland en Rijksdelen (625) Apply Nederland en Rijksdelen filter
- NL Luchtpost (1) Apply NL Luchtpost filter
- Numismatiek (48) Apply Numismatiek filter
- Overzee (17) Apply Overzee filter
- Republic Java (3) Apply Republic Java filter
- Republic Sumatra (3) Apply Republic Sumatra filter
5 cent blauw plaat V, 10 cent rood plaat X op dik papier en 15 cent oranje, zogenaamde tricolore, op vouwbrief van Rotterdam 13-4-1863 via Emmerich naar Frankfurt/Main met certificaat Enzo Diena 1984. Ogenschijnlijk een prachtig poststuk, doch de 10 cent is zeer kundig gerepareerd!
5 cent blauw plaat V, 10 cent karmijnroze plaat IX en 15 cent oranje op briefvoorzijde van Rotterdam 24-5-1862 naar Triëst (Oostenrijk-Hongarije), fraai ex. gesigneerd Balasse en met certificaat Silvano Sorani 1980
5 cent blauw plaat V en 15 cent oranje (5x w.b. 2 paren) op vouwbrief van Rotterdam 16-12-1861 naar Belfast, vrijwel pracht ex. (vouwtje door 2e 15 cent)
5 cent blauw plaat V en 15 cent oranje pos. 41-45 in strip van 5 met velrand op vouwbrief van Rotterdam 19-2-1861 naar Belfast, fraai ex. (verticale vouw door 4e zegel van strip)
5 cent blauw plaat V (2x) en 15 cent oranje (2x) op vouwbrief van Rotterdam 7-12-1861 naar Belfast, fraai ex. (vouw door rechter 15 cent, linker 15 cent kort doch niet aangesneden)
5 cent blauw plaat VI op dik papier (2 paartjes) op vouwbrief van de 2e gewichtsklasse van Vlaardingen 28-2-1864 naar Lexmond, vrijwel pracht ex. (randen zegels deels korter)
5 cent blauw plaat VI pos. 47-48 op dun papier in paar met velrand op ontoereikend gefrankeerde vouwbrief van Amsterdam 20-6-1864 naar Den Haag, de pennestreek over beide zegels is later aangebracht (zie bijgevoegde documentatie w.b. artikel uit Filatelie), pracht ex. (verticaal archiefvouwtje). Herkomst: collectie Wauters (1991)
10 cent donkerkarmijn plaat I pos. 86 met eerste dagstempel 1-1-(1852), pracht ex. met certificaat Vleeming 2018
10 cent karmijn plaat I pos. 22 op briefomslag van Borgharen (busletter N in cirkel van de Limburgse plattelandspost voorzijde) via Maastricht 27-8-1852 en Luik naar Hasselt (België), grenstarief !, vrijwel pracht ex. (omslag enkele verticale vouwen)
Complete reconstructie van de 10 cent karmijn plaat I in redelijke tot goede kwaliteit
10 cent diepdonkerkarmijn plaat IA, pracht ex. met certificaat Dr. Louis 1996 en geregistreerd onder nummer A3011, cat.w. 3750. Herkomst: collectie Reed (1995)
10 cent diepdonkerkarmijn plaat IA, pracht ex. met certificaat Van Balen Blanken 1982 en geregistreerd onder nummer A 2050, cat.w. 3750