256e veiling Maart 2023
- (-) Remove Nederland en Rijksdelen filter Nederland en Rijksdelen
Proef Mercuriuskopje met gevleugelde helm in grijszwart, formaat indruk 13x13 mm. (totaal formaat 17x17 mm.), betreft een originele proef uit 1850-1853 met het preparaat van Vurtheim, oplage was 24 stuks (volgens archief Joh. Enschedé) waarvan 21 stuks vernietigd. Op de rand aan de achterzijde is een nummer 22 zichtbaar (van de 24?). Tot heden 2 van de nog bestaande 3 ex. bekend (ander in Nationaal Archief). Uitvoerige documentatie betreffend onderzoek aanwezig. Uit recent onderzoek is verder gebleken dat deze proef met de productie van bankbiljetten in verband gebracht kan worden (en niet van postzegels). Attest Vleeming AIEP (2022), uiterst zeldzaam, ex. coll.Warburg
Proef in zwart op dik kartonpapier van de goedgekeurde plaat I van de 5 cent pos. 51-54, 56-59, 61-64, 66-69 en 71-74 in veldeel van 20 ex. met hoekvelrand, pracht ex. (miniem schaafplekje in rand, ver van zegelbeeld) Herkomst: Corinphila Zürich 84 (1992)
15 cent donkeroranje, pracht ex. zonder gom, cat.w. 675
Definitieve proeven 5 t/m 15 cent op dik wit kartonpapier compleet, pracht ex. (no. 22a onder kort, doch niet aangesneden)
Ongetande kleurproef door A.W. Sijthoff van de 5 cent type II in karmijn met velrand, pracht ex.
Zegelproef van Delpierre met beeltenis van Koning Willem III en 10 cent met opstaande randen op blauw geglaceerd papier