Displaying 1 - 12 of 389
NVPH WdB 1a
6 St. VOC redelijk duidelijke afdruk op brief van Amsterdam 24 aug 1792 naar den Heere Legal te Batavia, vervoerd pr de Pacquet de Kraay. De Kraay verliet op 30 sept. 1792 Texel om op 27 maart 1793 in Batavia aan te komen, van 1 jan. tot 10 jan. was er een tussenstop in Kaap de Goede Hoop. Kapitein was Jacob Sem. Voorzijde in adressering lichte inktvraat, overigens frisse brief
28 PHOTOS
NVPH WdB 1h
6 St VOC (gebruikt in Batavia) op ongedateerde omslag naar Amsterdam, geschreven pr.de Paquet Boot t Haasje D.G.G. 't Haasje maakte 2 reizen van Batavia naar Nederland, met aankomsten op Texel van 1 december 1790 en 28 juni 1792
18 PHOTOS
Sold for: 3.200 €
NVPH WdB 6b
VOC 10 ST in rood, 0 met inkt veranderd in 5, pracht afdruk op brief, gedateerd 1811 (in Armeens geschreven) van Soerabaja naar de heer Gavork Manuk Batavia, zeer zeldzaam, 2 van 10 naar 15 ST gewijzigde stempels bekend. Afgebeeld in Wolff de Beer pag.44
13 PHOTOS
NVPH WdB 7
VOC 15 ST (gebruikt in Soerabaja) in zwart op beschadigde envelop naar Batavia, achterzijde gedateerd 12 December 1794, in zwart uiterst zeldzaam stempel (vermoedelijk enig bekende), afgebeeld in Wolff de Beer pag.43
23 PHOTOS
Opening: 5.000 €
Sold for: 8.500 €
NVPH WdB 3b
VOC 2 g pracht afdruk op frisse omslag naar Amsterdam, geschreven pr het Schip de geregtigheid, op achterzijde geschreven ontfangen 20 februarie 1794/ van de heer D.F. Frets/ daarvoor betaalt f2.-/ aan W. Pfeil voldaan. De Geregtigheid is op 23 februari 1793 van Ceylon vertrokken, van 11 april tot 31 mei 1793 te Kaap de Goede Hoop verbleven en op 10 februari 1794 op Texel aangekomen. Schipper was Jan Jobst Droop. Herkomst: collectie Bulterman (2018)
11 PHOTOS
Frisse omslag aan Den Heer C.C.H. van der Aa te Haarlem, op achterzijde geschreven ontv 28 Novb 1789 vande Weledg Heer Smith te Batavia ... met het Schip de Geregtigheid voor Delft en Rotterdam afgezonden. en geschreven orig (origineel, vaak werden brieven in duplicaat of zelfs triplicaat verzonden met verschillende schepen) met 3 St binnenlands port. Tegen de voorschriften particulier vervoer buiten de VOC om. Het schip de Geregtigheid vertrok 28 october 1788 van Batavia naar Nederland met een tussenstop in Kaap de Goede Hoop van 1 januari 1789 tot 9 februari 1789 om op 30 mei 1789 in Goeree aan te komen. Tevens oude afbeelding schip de Gerechtigheid Door een Zwaare Storm-Wind beloopen op de Kust van Afrika
Sold for: 6.000 €
NVPH WdB 12
10 ST LN SAMARANG in rood, pracht afdruk op brief 1811 (in Armeens geschreven) naar de heer Gavork Manuk Batavia. Brief bovenzijde vochtsporen. Zeer zeldzaam, ca. 3 afdrukken bekend. Afgebeeld in Wolff de Beer pag.49. Attest Vleeming BPP 2015
9 PHOTOS
Complete brief van Ivenholm Jan 11 1814 aan Ensign Wm Pate Hunter 78 th Regt. Java, brief zonder postale bemerkingen aan militair tijdens de Engelse bezetting 1811-1816, smoezelig
NVPH WdB 18 24
GRISSEE rood rondstempel op zeer frisse brief 23 mey 1815 naar INDRAMAYOE met negatief ovaalstempel als aankomststempel, Engelse periode, geschreven Port Paid 9 St.
NVPH WdB 21
PACCALONGAN rood rondstempel met ornament op licht getinte brief oct 18th 1816 naar Samarang, franco 2 St.
NVPH WdB 13, 14
JAVA GENERAL POST OFFICE BATAVIA (dubbele afdruk met enkele letters licht bijgetekend, ingevuld port 12 st.) en JAVA POST OFFICE SAMARANG, beide in rood, op complete brief met lichte inktvraat Batavia-Samarang 8 nov. 1816. Attest Vleeming BPP 2014
44 PHOTOS
NVPH WdB 13, 20, 23
JAVA GENERAL POST OFFICE BATAVIA met port 10 en rondstempels JOANA en TAGAL, alle in rood, op getinte complete brief van Batavia 16th Jany 1817 naar Captain Barkley, Ship Henny at Tagal en doorgezonden Paccalongan of Samarang. Zie afbeelding Wolff de Beer pag.53